Air Show na zamojskim niebie

0
1932

Aeroklub Ziemi Zamojskiej istnieje już 40 lat i z tej okazji w lipcu nad Zamościem odbędzie się wielkie święto lotnicze.

Takiego wydarzenia na zamojskim niebie jeszcze nie było! Już za niespełna miesiąc, 16 lipca,  na lotnisku w Mokrem szykuje się nie lada widowisko z dużą dawką adrenaliny – Air Show Gmina Zamość 2016.

Fani lotnictwa i nie tylko,  także wszyscy zebrani goście i uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy podniebnych akrobatów, lotnicze i spadochronowe w wykonaniu czołówki polskiego lotnictwa. Nie zabraknie też pięknych maszyn, samolotów cywilnych, wojskowych oraz zabytkowych.

Gośćmi pikniku będą m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, Zespół akrobacyjny – Biało-Czerwone Iskry oraz Artur Kielak, mistrz Polski w akrobacji samolotowej, wielokrotny medalista i aktualny wicemistrz Wielkiej Brytanii w akrobacji samolotowej w klasie Unlimited, zdobywca srebrnego medalu i tytułu wicemistrza  świata Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.

Więcej szczegółów organizatorzy na razie nie zdradzają, zapewniają jednak, że przygotowują moc atrakcji na światowym poziomie.

Na zakończenie podniebnych niespodzianek odbędzie się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Ta legendarna formacja obchodzi 25-lecie istnienia. W tym roku zespół wygrał Premiery na festiwalu w Opolu. Zdobył też szereg nagród specjalnych.

Wydarzeniu patronuje Wójt Gminy Zamość.

Szczegółowe informacje o uczestnikach pokazów, którzy u nas się zaprezentują, oraz plan podamy w późniejszym terminie.

 

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Chrzest Polski a ślady kultury chrześcijańskiej w Zamościu” (Zdjęcia i lista nagrodzonych)
Następny artykułMłodzi szachiści walczyli w Smart Schoolu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments