Sankcje za nielegalną transmisję EURO w pubach

0
1419
GAIA

Euro we Francji coraz bliżej. Mecz otwarcia zostanie rozegrany 10 czerwca (Francja – Rumunia). Polska reprezentacja gra już w najbliższą niedzielę z Irlandią Północną. Mimo wcześniejszych zapowiedzi Magistratu oraz gorących nadziei zapalonych kibiców, w Zamościu nie będzie strefy kibica.

Wyłączne prawa do transmisji rozgrywek posiada Telewizja Polsat, która za możliwość transmitowania meczów ustaliła zaporową cenę. Jako pierwsza ze strefy kibica zrezygnowała Warszawa – na decyzję miały w tym przypadku wpływ także względy bezpieczeństwa w związku ze Szczytem NATO. Strefy kibica nie będzie także w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu i wielu innych mniej zamożnych miastach.

Władze Zamościa także podjęły decyzję o tym, aby nie transmitować rozgrywek na telebimie, który jak zapowiadano miał stanąć w strefie kibica na terenie zamojskiego Amfiteatru.

Nie znamy kwoty jaką miałby zapłacić zamojski Ratusz za możliwość oglądania na żywo Euro 2016. Dla porównania jednak stutysięczny Koszalin miałby zasilić kasę Polsatu niebagatelną kwotą 250 tysięcy. Kwota ta ustalana jest w zależności od liczby mieszkańców.
Telewizja Polsat, posiadająca na wyłączność prawa do transmisji meczów UEFA EURO 2016 na terenie Polski, opublikowała we wtorek 24 maja cennik za dodatkowe opłaty dla stref kibica, tj. na 19 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Wiele samorządów zwyczajnie nie zdążyło uskładać wymaganej kwoty.

Istotną sprawą jest fakt transmitowania Euro przez puby, restauracje, hotele – również podlega on wysokiej opłacie. Z nieoficjalnego źródła wiemy, że Polsat zatrudnił specjalnych kontrolerów na terenie całej Polski, którzy będą sprawdzać legalność udostępniania sygnału Polsatu. Za bezprawne transmisje przewidziano sankcje.

Regulamin publicznego odtwarzania UEFA EURO 2016 dostępny jest TUTAJ

cag.

euro 16

 

Kraków, Wrocław i Poznań

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments