Noc Bibliotek w Zespole Szkół nr 3

0
1038
- reklama-

Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu wzięli udział w akcji czytelniczej Noc Bibliotek, która w tym  roku odbywała się pod hasłem „Wolno czytać”. W ramach tego wydarzenia odbyło się wiele  atrakcyjnych i ciekawych przygód z książką. Podczas I części  tej  szkolnej, dużej imprezy czytelniczej uczniowie mogli wiele się dowiedzieć, zapamiętać, dobrze bawić, wysłuchać pięknego czytania, ważnych komunikatów, malować, prezentować, rozwiązywać krzyżówki, odgrywać scenki metodą dramy.

Noc Bibliotek rozpoczęła inscenizacja „Królewna Śmieszka” oraz zabawy  integracyjno-ruchowe. Odbyła się także bardzo ważna część uroczystości – Gimnazjaliści  przeczytali opowiadanie z Bezpiecznej bajki” Beaty Ostrowickiej pod znamiennym tytułem„112”. Przekazali w ten sposób ważne komunikaty: Czemu służą telefony alarmowe?, Jakie  są podstawowe numery alarmowe, które powinniśmy znać?, Na czym polega wyjątkowość numeru 112?, Dlaczego tak ważne jest korzystanie z numerów alarmowych? Uczniowie podczas zabawy metodą dramy „Coś się stało!!!” odgrywali scenki z poznanymi numerami telefonów alarmowych. Później uczniowie otrzymali zielone wycięte z brystolu  kółka i  każdy uczeń zapisał samodzielnie  ważne numery alarmowe, które zostały  przypięte na tablicy.

Wystarczyło również czasu by świętować Rok Henryka Sienkiewicza za pomocą prezentacji „W pustyni i w puszczy” oraz zabaw plastycznych  – rysujemy słonia, a w ostatniej części szkolnej Nocy Bibliotek uczniowie poznawali  lektury  łączące pokolenia – my, nasi rodzice, dziadkowie.

Odbyła się prezentacja „Akademia Pana Kleksa” wraz z wysłuchaniem kultowej piosenki „Witajcie w naszej bajce…” , były zabawy w języku angielskim, krzyżówka do rozwiązania

„ Książki naszego dzieciństwa – my, rodzice, dziadkowie”, której rozwiązaniem była Noc Bibliotek. Na zakończenie imprezy czytelniczej pani dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Teresa Sołowiej przeczytała fragment i opowiadała o książce swojego dzieciństwa.

Organizatorami Nocy Bibliotek były panie:  Elżbieta Smorowska  i Jolanta Gontarz-Doszla – nauczyciele bibliotekarze

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments