Strażacy na medal

0
1565
- reklama-

W dniach 31 maja i 2 czerwca odbyły się  Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wzięło udział reprezentacje 20 komend powiatowych (miejskich) PSP woj. lubelskiego oraz Zakładowej Straży Pożarnej Zakładów Azotowych w Puławach. Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Zamościu w ogólnej, bardzo zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce. Mistrzostwa odbywały się w Puławach i Parczewie w następujących konkurencjach:

  • pożarniczy tor przeszkód – bieg na 100 metrów z przeszkodami,
  • wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.
  • sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami,
  • pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Pożarniczy tor przeszkód jest to dystans 100 m, na którym zawodnik bez pomocy podpór winien przeskoczyć ścianę o wysokości 2m, przebiec po równoważni z odcinkami węży pożarniczych, a po ich połączeniu ze sobą z rozdzielaczem i prądownicą, przebiega linię mety. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej polega na jak najszybszym wejściu na III piętro wspinalni. Jest to bardzo trudna konkurencja  która wydatnie pokazuje sprawność zawodników. W konkurencji tej dużo też zależy od szczęścia. Sztafeta pożarnicza to bieg z przeszkodami, którymi są domek (po którym należy przebiec), pokonanie 2 ściany, bieg po równoważni z łączeniem węży,  na koniec gaszenie palącej się cieczy w tacy. Pożarnicze ćwiczenie bojowe polega na sprawieniu linii wężowych (ssawnych, tłocznych) i napełnieniu zbiorników z wykorzystaniem strumienie wody.

Wyniki reprezentacji Komendy Miejskiej PSP w Zamościu przedstawiają się następująco: biegu na 100 m – I miejsce (czas. 18,88 s), wspinanie przy użyciu drabiny hakowej III miejsce, sztafeta pożarnicza III miejsce (z czasem 68,25 s), ćwiczenie bojowe IV miejsce (z czasem 33,07 s). W klasyfikacji indywidualnej województwa mł. asp. Paweł Ligaj zdobył I miejsce, a w dwuboju pożarniczym (100 m i hakówka) 4 miejsce (z czasem 38,18 s). W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym kolejność sześciu pierwszych miejsc przedstawia się następująco (wygrywa ta drużyna, która uzyska jak najmniejszą liczbę punktów – tj. 1 miejsce 1 pkt., 2 miejsce 2 pkt. itd.):
1 miejsce zespół z KP PSP Świdnik – 8 pkt.
2 miejsce zespół z KM PSP Zamość –  11 pkt.
3 miejsce zespół z KM PSP Lublin –  18 pkt.
4 miejsce zespół z KM PSP Biała Podlaska – 22 pkt.
5, miejsce zespół z KP PSP Radzyń Podlaski – 24 pkt.
6. miejsce zespół z Zakładów Azotowych Puławy – 25 pkt.

Reprezentację KM PSP w Zamościu  stanowili: st. kpt. Przemysław Ilczuk, st. asp. Radosław Obuchowicz, mł. asp. Paweł Ligaj, mł. asp. Bartłomiej Omański, mł. asp. Kamil Pszenniak, st. sekc. Artur Sowa, str. Michał Krukowski, str. Rafał Żulewski, sekc. Paweł Wachowicz, st. sekc. Sebastian Kondrakiewicz, mł. asp. Michał Tomaszewski. Kierownikiem drużyny był bryg. Tomasz Burcon. Trenerem reprezentacji bryg. Andrzej Knap. 

zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

źródło: materiał nadesłany – Oficer Prasowy mł. bryg. mgr inż. Andrzej Szozda

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments