Dzień Dziecka cały miesiąc

0
948

Dzień Dziecka już za nami, ale zamojskie kino przygotowało ofertę dla najmłodszych na cały miesiąc, a nie tylko jeden dzień.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przygotowało cykl seansów z cyklu: Dziecięce Poranki Filmowe.

W każdą niedzielę czerwca o 12.30 najmłodsi widzowie zobaczą zestaw bajek animowanych produkcji Orange Studio zatytułowany „Latające historie”. Ekranizacje powstały na podstawie popularnych książek dla dzieci, zawierają wiele elementów edukacyjnych i poznawczych. Czas trwania pokazu to ok. 65 min. Bilety: 9 zł

JANOSIK_034-300x240

W zestawie „Latające historie” znajdują się bajki: Janosik i duch; Król Maciuś Pierwszy: Latający Erazm; Tata lew: Latający holender; Andzia: Latający cyrk w Rosji; Pan Toti i sprawa foteli; Andzia: Indyjski tygrys królewski.

 

JANOSIK I DUCH

Janosik udaje się do wsi, żeby sprawdzić, czy mieszkańcy nie potrzebują pomocy. Spotyka ludzi przebranych za duchy. Janosik zaprasza wszystkich na wieczorne spotkanie na rynku. Zbójnik przebiera się za ducha i udaje się na zamek strasząc Możnego Pana, który nie chce się żegnać z życiem. Janosik obiecuje, że za dobre uczynki nic mu się nie stanie. Nakłania Możnego Pana do rozdania dukatów jako dobrych uczynków wszystkim ludziom. Ten rozdaje wszystkie monety, a ostatniego dukata otrzymuje Janosik. Ludzie zadowoleni skandują na cześć Możnego Pana.

 

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: LATAJĄCY ERAZM

Maciuś jest wzruszony opowieścią Erazma o dzieciństwie i niespełnionym marzeniu. Postanawia pomóc mu je zrealizować i pozwolić poszybować w górę. W tym celu organizuje zawody w puszczaniu latawców. Generał znów próbuje pokrzyżować mu plany.

 

TATA LEW: LATAJĄCY HOLENDER

Tata Lew i Mama Lwica przygotowali dla dzieci przedstawienie o Latającym Holendrze. Gdy za oknem rozpętuje się burza, Alfred i Marychna dostrzegają na niebie legendarny okręt. Rano rodzina odkrywa, że w dachu jest dziura. Zrobił ją Latający Holender, który wylądował na ich strychu. Za naprawienie uszkodzonego statku, jego właściciel – zając Franc von Pieprzyk – zaprasza maluchy do swojego domu, a następnie daje im okręt w prezencie.

 

ANDZIA: LATAJĄCY CYRK Z ROSJI

Szyper chciałby zostać słynnym iluzjonistą. Niestety magiczne sztuczki wciąż mu się nie udają. Próbując pocieszyć przyjaciela, Andzia opowiada mu historię o czwórce znajomych, którzy postanowili założyć latający cyrk. Podróżując, czarodzieje zdobyli międzynarodową sławę.

 

PAN TOTI I SPRAWA FOTELI

Pan Toti wykopuje w kopalni duże nasiono. Daje je Hehelowi w prezencie, a ten pokazuje mu znalezionego zwierzaczka. Przyjaciele różnymi sposobami, choć bez skutku, próbują odkryć, co jada zwierzątko. Złośliwi bliźniacy oświadczają im, że wiedzą, czym należy karmić zwierzę i dostarczą karmę w zamian za dwa fotele z domu Hehela. Transakcja zostaje dokonana, jednak już po chwili Pan Toti odkrywa oszustwo. Zamiast karmy dostali kamienie. W czasie, gdy przeganiają bliźniaków, zwierzątko zajada się rośliną, która wyrosła z dużego nasiona. Roślina rośnie w gigantycznym tempie, tworząc most między wyspą, na której mieszkają, a dalekim lądem. Zwierzak zjadając kolejne liście, przesuwa się po zielonym moście w kierunku odległego lądu i rośnie równie szybko jak roślina. Spostrzega swoich rodziców i galopuje do nich. Most nie wytrzymuje jego ciężaru, wali się i wpada do wody. Zwierzak wykonuje ostatni wielki skok i ląduje bezpiecznie przy rodzicach.

 

ANDZIA: INDYJSKI TYGRYS KRÓLEWSKI

W tym odcinku Andzia i Tygrysek snują marzenia o wyjeździe do dalekich i tajemniczych Indii. Na miejscu Andzia chciałaby zostać słynnym zaklinaczem węży. Z kolei Tygrysek opowiada swojej przyjaciółce Mai o pewnym przodku, tygrysie indyjskim, który był wielkim maharadżą. Przekonamy się, jakie przygody przeżyją przyjaciele w Indiach.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments