Kocia wystawa

0
1189

cat-165068_1280Wielkimi krokami zbliża się ważne międzynarodowe wydarzenie, które przyciągnie wielu miłośników kotów, nie tylko z Zamościa i okolic.

II Międzynarodową “Hetmańską” Wystawę Kotów Rasowych w Zamościu organizuje klub IBSCC (Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych z Lublina).

Wystawę patronatem honorowym objął prezydent Andrzej Wnuk. Odbędzie sie ona  w hali sportowej zamojskiego OSIRU w dniach 11-12 czerwca.

Organizatorzy spodziewają się, że w Zamościu pojawią się wystawcy z kraju i zagranicy (Litwa, Białoruś, Ukraina, Finlandia, Niemcy).

Wystawcy mogą liczyć na międzynarodowy skład sędziowski. Koty oceniane będą przez sędziów z Polski, Francji, Belgii i Białorusi.

Pierwszego dnia wystawy, w sobotę 11 czerwca o 15.15 odbędzie się show kotów rasy Maine Coon. Dla zwycięzcy puchar ufundował Prezydenta Miasta Zamość. Nagrodę wręczy Zastępca Prezydenta Andrzej Zastąpiło. Uczestnicy będą także mogli zobaczyć show kotów rasy Brytyjski Krótkowłosy i Długowłosy tzw.Brytyjczyków. Zwycięzca otrzyma puchar od Matki Chrzestnej statku Ziemia Zamojska ufundowany przez Panią Janinę Gąsiorowską.

W niedzielę, 12 czerwca od 13.15 odbędzie się show kotów rasy Selkirk Rex i zostanie przyznany puchar od Pana Grzegorza Garbuza Dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

W programie niedzielnym zaplanowany jest pokaz kotek szylkretowych różnych ras i puchar od Pani Janiny Gąsiorowskiej.

Oprócz pokazów i konkursów w trakcie wystawy odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Zbiórką pieniędzy na ten cel będzie zajmować się Fundacja TECTUM, której wolontariusze będą obecni na wystawie. Koordynatorem zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy jest Pani Janina Gąsiorowska, która w czasie wystawy zaplanowała także akcję “Malując Buziaka, Nakarmisz Kociaka” – symboliczna złotówka za malowanie kocich twarzy na buziach dzieci wspomoże kociaki ze schroniska. Przeprowadzana będzie także zbiórka karmy dla zwierząt.

Współpraca z Fundacją TECTUM, Schroniskiem dla Zwierząt, a także zamojskim Ogrodem Zoologicznym gwarantuje, że wszystkie zebrane fundusze, a także karma trafią do potrzebujących zwierzaków z Zamościa.

Dla osób, które z wystawy chciałyby wyjść z własnym pupilem, będzie taka szansa. Piotr Łachno, szef zamojskiego schroniska, na wystawę przyprowadzi kilka psów ze schroniska i będzie można je adoptować.

 

cag.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments