Wiatraki na Zamojszczyźnie

0
1625

8 lutego br. regionalny dyrektor ochrony środowiska w Lublinie wydał obwieszczenie w sprawie zawiadomienia o przeprowadzeniu postępowania z udziałem społeczeństwa w ramach prowadzonego postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Zespół elektrowni wiatrowych „Zamość” w gminie Zamość.

Po zapoznaniu z dostępną dokumentacją, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk złożył uwagę dotyczącą braku analizy krajobrazowej oddziaływania elektrowni wiatrowych na krajobraz widziany od strony i w kierunku miasta.

Zespół elektrowni wiatrowych miałby zostać zlokalizowany na gruntach miejscowości Zawada, Bortatycze i Białobrzegi, gdzie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Zamość przewiduje taką lokalizację. Z odpowiedzi wójta gminy Zamość na list otwarty stowarzyszenia mieszkańców gminy Zamość „Wspólnota” wynika, że ewentualna decyzja o lokalizacji zespołu elektrowni zostanie podjęta po uzyskaniu pozytywnej opinii mieszkańców zainteresowanych sołectw gminy Zamość.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments