Ambitni i wysportowani

0
1839

Tak można powiedzieć o uczniach Publicznego Gimnazjum w Komarowie–Osadzie, którzy swoje zainteresowania realizują uczestnicząc w różnych konkursach, turniejach i zawodach sportowych, odnosząc w nich sukcesy.

II miejsce Karoliny Szeremety podczas II Konkursu Piosenki Rosyjskiej zorganizowanego przez ZSP Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu zapewniło jej awans do udziału w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi, który tego roku odbędzie się w czerwcu. Ciekawostką jest fakt, że Karolina nie uczy się w szkole języka rosyjskiego, a mimo to z rosyjskim tekstem poradziła sobie znakomicie. Przygotowania odbywały się pod czujnym okiem nauczycielek: Tamary Bur i Anny Kopytko oraz Justyny Szeremety (mamy).

Zespół teatralny „EGO” prowadzony przez nauczycieli: Annę Maryńczak, Teresę Wszoła i Marka Biszczana podczas XIII Gminnego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych wywalczył awans do kwietniowych Zamojskich Premier Teatralnych. Aktorzy zaprezentowali sztukę „Przy murze”, będącą przeróbką „Zemsty” Aleksandra Fredry.

10 marca w Galerii Sztuki Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Przemocy mówię NIE – Zamość 2016”. Praca Pauli Szeremety, zatytułowana „Nie bij! Przytul…”, znalazła się na I miejscu w kategorii III – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem artystycznym uczennicy jest Anna Maryńczak.

Również 10 marca w Publicznym Gimnazjum w Komarowie–Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej. W etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się w Zamościu, gimnazjum będzie reprezentował uczeń klasy III – Jakub Łaba. Jego opiekunem jest Krzysztof Danilewicz.

11 marca uczniowie z kl. II i III brali udział w powiatowym konkursie „Zamość – the Ideal Town”, zorganizowanym przez ZSP Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Uczestnicy konkursu sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test i odpowiadając w języku angielskim na pytania dotyczące bogatej historii Zamościa – „Perły Renesansu”, jego zabytków, architektury, historycznych budowli, najsłynniejszych mieszkańców oraz współczesnego oblicza miasta. Wszyscy uczestnicy: Karolina Szeremeta, Wiktoria Tymczuk, Oskar Korczyński, Laura Mikuła, Natalia Skiba oraz Kamila Kusy otrzymali certyfikaty „THE YOUNG GUIDE OF ZAMOŚĆ”. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka angielskiego – Tamarę Bur.

12 marca trzy drużyny złożone z uczniów klas III wzięły udział w Eliminacjach Regionalnych „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych” w Piasecznie. Turniej Maszyn Wodnych polegał na zbudowaniu modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną. Swoje turbiny w Piasecznie zaprezentowali: Dariusz Maryńczak i Jakub Łaba, Dominika Jachymek i Kamila Kusy oraz Laura Mikuła. Ich opiekunem jest Andrzej Wlaź.

9 marca piłkarki ręczne w składzie: Laura Mikuła, Jagoda Ramiączek, Natalia Skiba, Karolina Szeremeta, Maja Jankowska, Paulina Wróblewska, Natalia Kornas, Jagoda Krosman, Anna Biszczan, Katarzyna Łaba, Aleksandra Flak, Joanna Mulawa, Wiktoria Tymczuk i Agata Tetych uczestniczyły w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt w Łabuńkach. Dziewczęta wywalczyły II miejsce i awansowały do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w Zamościu. Trenerem szczypiornistek jest Krzysztof Danilewicz.

Anna Maryńczak

Poprzedni artykułWielkanoc z Pasją
Następny artykułBezpłatne USG dla kobiet
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments