VII Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

0
1645

W Zamościu odbywała się VII Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Odwiedzający mogli przez dwa dni oglądać ptaki w Zespole Szkół Ponadgimnazalnych nr 5 w Zamościu (Rolniczak).

Celem wystawy było zaprezentowanie publiczności różnorodnych form sylwetki, ubarwienia, czy struktury upierzenie, które występują wśród gołębi i drobiu. Zamojscy hodowcy z dumą prezentują na ogólnopolskich wystawach Gołębia Zamojskiego oraz nowo zarejestrowanego Zamojskiego Krótkodziobego.

Na zakończenie wystawy wręczono nagrody i wyróżnienia.

Nagrody Prezydenta Zamościa z rąk prezydenta Andrzeja Zastąpiło odebrali:

Za zwycięstwo w rasie Zamojski – Ryszard Jaszak
Za zwycięstwo w rasie Roztoczański Wyskolotny – Bogusław Kniaź
Za zwycięstwo w rasie Zamojski Krótkodzioby – Marek Pośnik
Za zwycięstwo w rasie Zakonniczka Niemiecka – Krzysztof Niedzielski
Za zwycięstwo w rasie Orlok Polski – Stanisław Radelczuk
Za zwycięstwo w rasie Perukarz – Andrzej Boć
Za zwycięstwo w rasie Pawik – Paweł Adamczyk
Za zwycięstwo w rasie Chiński Gołąb – Michał Burda
Za zwycięstwo w rasie Modena Niemiecka – Rafał Trela
Za zwycięstwo w rasie Ryś Polski – Krzysztof Niedzielski (także wyróżniony w rasie Białogłówka Gąbińska),
Za zwycięstwo w rasie Białoczuba Polska – Bogusław Kniaź,
Za zwycięstwo w rasie Bantamka – Rafał Trela,
Za zwycięstwo w rasie Karzełek Polski – Grzegorz Jabłoński,
Za zwycięstwo w rasie Czubatka Polska Brodata – Radosław Dula,
Za zwycięstwo w rasie Karzełek Kochin – Roman Boć,
Za zwycięstwo w rasie Jedwabista – Krzysztof Niedzielski

W Klasie Sport przyznano nagrody:

Najlepszy Lotnik – Roztoczański Wysokolotny – Zygmunt Miazej
Wybitny Lotnik – Roller z Birninhgam – Janusz Chojnacki

Nagrody Wójta Gminy Zamość wręczył Konrad Dziuba.

Najlepszy w rasie Wysokolotny Budapesztański – Dariusz Caryk,
Najlepszy w rasie Srebrniak Polski – Artur Kacprzak,
Najlepszy w rasie Perłowy – Artur Kacprzak,
Najlepszy w rasie Orlik Białostocki – Tomasz Kozorys,
Najlepszy w rasie Mikołajowski – Zygmunt Ziomko,
Najlepszy w rasie Koroniarz Sercaty – Marcin Mnich,
Najlepszy w rasie Felegyhazer – Tomasz Mardal,
Najlepszy w rasie Kapucyn Sandomierski – Krzysztof Pałka,
Najlepszy w rasie Saksońska Czajka – Jan Mnich,
Najlepszy w rasie Gil – Marcin Mnich,
Najlepszy w rasie Najlepszy w rasie Vooroburski Garłacz Tarczowy – Andrzej Niemczuk,
Najlepszy w rasie Śląski Tarczowy – Tadeusz Farion,
Najlepszy w rasie Garłacz Pomorski oraz Turkot Bocharski i Garłacz Siodłaty – Łopaciaty – Andrzej Dziwura,
Najlepszy w rasie Olbrzym Rzymski – Rafał Trela

Wyróżnienia odebrali:

Wyróżniony w rasie Zamojski – Zbigniew Krawczyk,,
Wyróżniony w rasie Zamojski – Lech Maziarczyk,
Wyróżniony w rasie Zamojski Krótkodzioby – Waldemar Górski,
Wyróżniony w rasie Roztoczański Wysokolotny – Janusz Rak,
Wyróżniony w rasie Białostocki Tarczowy Lotny – Artur Kacprzak,
Wyróżniony w rasie Mewka Włoska – Piotr Soczyński,
Wyróżniony w rasie Perukarz i Pawik – Andrzej Boć,
Wyróżniony w rasie Karzełek Kochain – Andrzej Dziwura,
Wyróżniony w rasie Sebrytka – Krzysztof Niedzielski

Edward Wasil – prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego wręczył statuetki za kolekcje:

Za kolekcję w rasie Zamojski:

  1. Zbigniew Krawczyk,
  2. Lech Maziarczyk,
  3. Roman Mnich

Za kolekcję w rasie Zamojski Krótkodzioby:

  1. Waldemar Górski,
  2. Dariusz Caryk,
  3. Tomasz Mardal

Za kolekcję w rasie Roztoczański Wysokolotny:

  1. Bogusław Kniaź,
  2. Krzysztof Pałka,
  3. Janusz Rak

Za kolekcję w rasie Zakonniczka Niemiecka:

  1. Krzysztof Niedzielski,
  2. Tomasz Mardal,
  3. Zygmunt Zimko

Za kolekcję w rasie Perukarz

  1. Andrzej Boć,
  2. Grzegorz Fedec,
  3. Andrzej Dziwura

Za kolekcję w rasie Pawik:

  1. Andrzej Boć,
  2. Paweł Adamczyk,
  3. Bogusław Kniaź

Za kolekcję w klasie Chiński Gołąb:

  1. Michał Burda,
  2. Zbigniew Krawczyk,
  3. Andrzej Burda

Za kolekcję w rasie Modena Niemiecka:

  1. Rafał Trela,
  2. Mariusz Trela,
  3. Marcin Mnich

Za kolekcje w rasie Ryś Polski:

  1. Krzysztof Niedzielki,
  2. Rafał Trela
  3. Mariusz Trela

Za udział w wystawie oraz prezentację gołębi i drobiu, statuetki otrzymali:

  1. Józef Chabros,
  2. Zbigniew Czop,
  3. Tadeusz Długosz,
  4. Dariusz Jakubiak,
  5. Sławomir Krzak,
  6. Radosław Peziok,
  7. Henryk Sachajko,
  8. Henryk Mołdoch,
  9. Andrzej Liwczak
  10. Zbigniew Mnich,
  11. Mieczysław Sroka

Gabinet Weterynaryjny Rojal Vet przyznał nagrodę na najwyżej ocenione ptaki:

  1. Krzysztof Niedzielski,
  2. Radosław Dula,
  3. Marek Pośnik,
  4. Zygmunt Zimko,
  5. Andrzej Boć,
  6. Piotr Adamczyk

Do Stowarzyszenia zostali także przyjęci nowi członkowie, którym wręczono legitymacje:

  1. Artur Kacprzak,
  2. Grzegorz Fedel,
  3. Radosław Peziok,
  4. Piotr Kozłowski,
  5. Paweł Bartosiewicz
  6. Michał Pasztelan
  7. Krzysztof Król

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments