Mikroskopy dla III LO

0
994
fot. PGK

fot. PGK Sp z o.o.

III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu otrzymało od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. cztery mikroskopy szkolno-laboratoryjne o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Sprzęt jest nagrodą za udział w Jesiennych Lekcjach Ekologii, które w ubiegłym roku zorganizowała Spółka. Wszystkie szkoły, które w ramach projektu odwiedziły PSZOK i RZZO w Dębowcu, wzięły udział w losowaniu nagrody niespodzianki. Szczęście dopisało zamojskiemu liceum.

„Kupiliśmy i przekazaliśmy liceum czt­ery, wybrane przez szkołę, mikroskopy. Cieszymy się, że młodzież będzie miała do dyspozycji nowoczesny sprzęt, z którego będzie korzystać w nauce” – mówi prezes PGK Sp. z o.o. Franciszek Josik.

Mikroskopy będą przydatne na zajęciach z biologii. Uczniowie będą mogli prowadzić m.in.obserwacje i badania tkanek lub komórek (na przykład roślinnych). Sprzęt dobrej klasy, jakim teraz dysponuje szkoła, z pewnością ucieszy kandydatów na studia medyczne.

Przekazane mikroskopy umożliwiają prowadzenie obserwacji nawet przy powiększeniach 40x, 100x i 400x. Taki zestaw powiększeń jest uniwersalny w większości zastosowań biologicznych i edukacyjnych. Jeden z mikroskopów może być zasilany bateriami, dzięki czemu można go przenosić i zabierać na badawczą wyprawę terenową, do lasu lub nad wodę, by obserwować mikroorganizmy.

Sprzęt został już przekazany szkole, a 29.01.2016 r. uczniowie kl. IIb, IIf, Ig wraz z opiekunem, odwiedzili siedzibę PGK, by osobiście podziękować za nagrodę-niespodziankę, która wzbogaci wyposażenie szkoły i będzie ważną pomocą dydaktyczną.

Będąc w siedzibie Spółki, uczniowie zwiedzili Laboratorium wody, gdzie kontroluje się właściwości fizykochemiczne oraz parametry chemiczne i mikrobiologiczne wody.

III LO w Zamościu było jedną ze szkół, która wzięła udział w jesiennej edycji (listopad 2015) „Lekcji Ekologii”, w sumie uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów szkół z miasta Zamość i powiatu zamojskiego.

 

źródło: PGK Sp. z o.o.

Poprzedni artykułAdam Witkowski ponownie Prezesem AMSPN Hetman
Następny artykułTarna Vox i Konsonans z sukcesem w Rzeszowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments