Gdzie jest Arka Noego i czym jest „bewik”?

0
1176

Na pierwsze w Nowym Roku spotkanie miłośników podróży, Zamojskie Towarzystwo Turystyczne zaprasza w środę 20 stycznia do Lunety (ul. Łukasińskiego 2E). Tym razem tematem wieczoru będzie wyprawa zamojskich podróżników do Wschodniej Turcji.

W ramach cyklicznych, comiesięcznych Spotkań z Przyrodą i Przygodą, zobaczymy zdobycie Araratu (5137 m n.pm.), w obiektywie Janka Ciosa zobaczymy miasto Wan i wyspę Aktamar, która tysiąc lat temu była siedzibą Katolikosa – Patriarchy Kościoła Ormiańskiego.

Jacek Podkościelny – Prezes Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego, swoją ciekawość świata i pasję podróżowania zaszczepia zamojskiej młodzieży licealnej na lekcjach geografii. Od kilkunastu lat gości także na antenie Katolickiego Radia Zamość z audycją „Podróże dalekie i bliskie”. Żadne wydarzenie w mieście nie umknie obiektywowi Janka Ciosa, podróżnika, fotografa i właściciela portalu życiezamościa.pl. Józef Kwaśniak na co dzień sięga chmur, jest pilotem i instruktorem lotnictwa w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej. Wspólna pasja do podróży i gór zaprowadziła tym razem członków Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego aż na biblijny Ararat, u którego stóp spoczęła Arka Noego. Wyprawa odbyła się we wrześniu 2014 roku. W roku 2015 zdobyli Kazbek, a w lipcu tego roku ich celem jest Mont Blanc.

Przed wyprawą na Biblijny Ararat z Jackiem Podkościelnym, Wiaczesław Michalczuk – Prezes Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego zaprezentuje fotorelację z wypraw po Zamojszczyźnie, obrazującą bogactwo ptaków naszego regionu. Dowiemy się np. czym jest „bewik”, „marchewa” lub „szafranka” oraz gdzie należy szukać jaj modraszka alkona? Dla osób, które przyjdą przyjdą punktualnie, przewidziano premię w postaci kalendarza edukacyjnego „Transgraniczny Rezerwat Biosfery ROZTOCZE” wydanego przez Roztoczański Park Narodowy.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym Spotkań z Przyrodą i Przygodą w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

Środa, 20 stycznia – Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej „Luneta” w Zamościu, ul. Łukasińskiego 2E
godz. 18.00 – część przyrodnicza
godz. 19.00 – część podróżnicza

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments