Nagrodzeni za Makuszyńskiego

0
1441

Blisko 1000 prac zostało ocenionych podczas obrad jury II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat twórczości Kornela Makuszyńskiego, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką oraz umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

Komisja w składzie:

  1. Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury
  2.  Dorota Nowosad – koordynator działalności społeczno – kulturalnej Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu – członek jury
  3. Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu – członek jury
  4. Aleksandra Ochota – sekretarz jury,

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

 

Kategoria I – przedszkola

Nagrody:

I nagroda: Magdalena Batycka, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga, Aneta Sznajdrowicz

II nagroda: Wiktor Krzysiak, lat 5, Przedszkole w Turobinie, n-l Teresa Wilczopolska

III nagroda: Oliwia Muszyńska, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga, Aneta Sznajdrowicz

Wyróżnienia:

Roksana Kurdziel, lat 6, Przedszkole – Turobin, n-l Teresa Wilczopolska

Aleksandra Słupska, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga, Aneta Sznajdrowicz

Karolina Wnuk, lat 5, Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Biłgoraju, n-l Bożena Lembryk

 

Kategoria II – uczniowie klas I – III

Nagrody:

I nagroda: Karol Kuryło, lat 7, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu, n-l Maria Krawiec

II nagroda: Paulina Mederska, lat 7, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

III nagroda: Stanisław Klimek, lat 6, Szkoła Podstawowa Nr 22 w Lublinie, n-l Elżbieta Prokop

Wyróżnienia:

Krystian Harczuk, lat 6, Szkoła Podstawowa w Jarosławcu, n-l Marzena Gryla

Martyna Jakubowska, lat 7, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Weronika Nisztuk, lat 6, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu, n-l Agnieszka Dybzińska

Gabriela Zasada, lat 8, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Nałęczowie, n-l Joanna Mazurek

 

Kategoria III – uczniowie klas IV – VI

Nagrody:

I nagroda: Martyna Mizak, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Irena Oręziak – Kupczak

II nagroda: Marta Jargieło, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Irena Oręziak – Kupczak

III nagroda: Wiktoria Pakuła, lat 10, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Wyróżnienia:

Kinga Piasecka, lat 11, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak

 

Kategoria IV – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Nagrody:

I nagroda: Edyta Zarzycka, lat 17, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. J. Zamyskiego w Zwierzyńcu, n-l Joanna Bekier

II nagroda: Sandra Skrzypa, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak

III nagroda: Katarzyna Nizio, lat 15, Miejski Zespół Szkół w Biłgoraju, n-l Anna Kusiak

Wyróżnienia:

Paulina Koczkodaj, lat 15, Zespół Szkół w Białce, n-l Grażyna Hankiewicz

Justyna Rzemieniuk, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Małgorzata Magryta

 

Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego:

Aleksandra Bondyra, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak

Nagroda specjalna Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu Pana Jana Sadło:

Emilia Brykner, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak

Nagroda specjalna Przewodniczącego Rady Rodziców MDK w Zamościu Pana Jerzego Szczerby:

Wiktoria Słupska, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego:

Maria Taczawska, lat 10, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach, n-l Iwona Duda.

 

Kwalifikację do wystawy otrzymali:

Ada Bednarz, lat 8, Biłgorajskie Centrum Kultury, n-l Kamil Łukasik

Aleksandra Bondyra, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska

Klaudia Bitner, lat 7, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, n-l M. Babkiewicz

Hanna Bosak, lat 4, Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju, n-l Agnieszka Piętak

Amelia Buńko, lat 5, Przedszkole Słoneczny Zakątek, n-l Anna Józefko

Marcel Branecki, lat 5, Punkt Przedszkolny w Łabuniach, n-l Joanna Sokołowska

Jagoda Czekirda, lat 8, Szkoła Podstawowa im. doktora J. Petera w Tomaszowie Lubelskim, n-l Małgorzata Łoza

Karolina Dziura, lat 8, Szkoła Podstawowa im. doktora J. Petera w Tomaszowie Lubelskim, n-l Małgorzata Łoza

Helena Hojda, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

Barbara Jarocka, lat 5, Przedszkole Nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie, n-l Anna Kuna, Ewa Sokół

Julia Kierepka, lat 8, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Aneta Kłapouchy, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Danuta Ochota, Barbara Trusek

Marcelina Knap, lat 5, Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju, n-l Teodora Łukaszczyk

Julia Kozak, lat 9

Weronika Kudyk, lat 8, Szkoła Podstawowa w Pniówku, n-l Alina Korneluk

Julia Krupicka, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska

Wiktoria Łukasik, lat 12, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, n-l Stepania Wójcik

Paulina Maciocha, lat 8, Biłgorajskie Centrum Kultury, n-l Kamil Łukasik

Izabela Mańko, lat 5, Zespół Szkół w Białce, n-l Lucyna Stolarczyk

Martyna Margol, lat 10, Publiczna Sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. S. Baj w Horyszowie Polskim, n-l Anna Łukijaniec

Karolina Martyniuk, lat 10, Publiczna Sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. S. Baj w Horyszowie Polskim, n-l Anna Łukijaniec

Aleksandra Miazga, lat 11, Biłgorajskie Centrum Kultury, n-l Kamil Łukasik

Matylda Nizio, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

Estera Olech, lat 5, Przedszkole Nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie, n-l Anna Kuna, Ewa Sokół

Piotr Podgajny, 4 lata, Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju, n-l Agnieszka Piętak

Klaudia Różańska, lat 10, Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu, n-l Iwona Oleszczuk – Tytoń

Weronika Sędłak, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Magdalena Majer

Dominika Skubis, lat 8, Biłgorajskie Centrum Kultury, n-l Kamil Łukasik

Katarzyna Sudoł, lat 8, Biłgorajskie Centrum Kultury, n-l Kamil Łukasik

Karina Stasiak, lat 7, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Zahra Tijani, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Danuta Ochota, Barbara Trusek

Maria Walatek, lat 5, Centrum Kultury w Łęcznej, n-l Paweł Brodzisz

Samuel Więcek, lat 10, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Komarowie – Osadzie, n-l Jolanta Krosman

Nina Winiarska, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 29 w Lublinie, n-l Marta Chaber

Hanna Wujec, lat 4, Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju, n-l Agnieszka Piętak

 

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 26.11.2015r. (tj. czwartek) o godz. 14.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej”, ul. Kamienna 20 Zamość.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments