Turniej wiedzy o Zamościu

0
1162

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 odbył się V Turniej Wiedzy o Zamościu.

Ubiegłoroczna edycja miała formę miejskiej w ramach projektu historyczno – regionalnego „ Zamość to lubię. Miasto młodych.”
W bursie wydana została publikacja pod tym samym tytułem – przewodnik po Zamościu. W turnieju wiedzy wychowankowie bursy odpowiadali ustnie na pytania dotyczące historii, zabytków, architektury i kultury Zamościa oraz dziejów rodu Zamoyskich.
W Jury turnieju zasiedli wychowawcy: Maria Łasocha, Wiesława Haik i Małgorzata Piaseczna, prowadziła Monika Rebizant – Siwiło, która wraz z panią Marią Nicgorską opracowała  pytania do turnieju na podstawie książek: Łapa R. Słoniewski E., „ Przewodnik po Zamościu”, „ Jawor M., „Zamość – przewodnik”, „Zamość to lubię. Miasto młodych – przewodnik.”

Wychowankowie przygotowujący się do turnieju, czytali przewodniki i uzupełniali informacje o Zamościu w Internecie, a także pod kierunkiem pani Marii Nicgorskiej i pani Małgorzaty Kitki udekorowali aulę. Honorowym gościem turnieju był Dyrektor Waldemar Leszczyński, który obserwował zmagania wychowanków i pracę komisji konkursowej, a następnie wręczył młodzieży dyplomy i nagrody rzeczowe – rękodzieło artystyczne.

Pierwsze miejsce w Turnieju Wiedzy o Zamościu zajęła Martyna Stopa, drugie miejsce Kinga Jarmolińska, trzecie miejsce Wojciech Dziadosz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

źródło: materiał nadesłany

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments