Sukces Łukasza Zwolana

0
3680

Łukasz Zwolan, związany z Zamojszczyzną oraz Klubem Jazzowym “Kosz”, został zakwalifikowany do drugiego etapu ISPB 2015 LUBLIN Międzynarodowe Biennale Plakatu w Lublinie.

Urodzony 10 grudnia 1988 roku w Lublinie. Absolwent Liceum Plastycznego im. B. Morando w Zamościu, specjalność reklama wizualna. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni reklamy wizualnej pod kierunkiem Michała Mazurkiewicza. Studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, na wydziale Grafiki i Malarstwa, z przyczyn oczywistych zaprzestane. Bezgranicznie zakochany w plakacie i typografii, oddany rzeźbie, czasami popada w romans z grafiką. Jego mentorami są Lex Drewinski, Lech Majewski, Yves Klein i Kazimierz Malewicz.

Źródło: www.behance.net/lukzwolan

W Zamościu Łukasz Zwolan prowadzi tegoroczne warsztaty plakatu, organizowane przez Zamojski Dom Kultury. Jest także autorem okładek tomików wierszy Piotra Pieli.

W drugiej edycji ISPB 2015 LUBLIN mogli uczestniczyć nie tylko studenci  kierunków artystycznych, ale także młodzi artyści i absolwenci architektury do 15 lat od uzyskania dyplomu.
Tegoroczny konkurs został podzielony na trzy kategorie:
1.Temat dowolny
2.700-tna rocznica lokacji Lublina
3. 70-ta rocznica końca II Wojny Światowej.

Łukasz Zwolan do konkursu wysłał 2 plakaty

FIGHT AGAINST HIV – plakat społeczny poruszający problem AIDS

HIV CERVICAL CANCER – plakat społeczny wspierający kampanię walki z RAKIEM SZYJKI MACICY

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia na II Gali Międzynarodowego Biannale Plakatu w Galerii Labirynt w Lublinie

 

Galeria wybranych plakatów Łukasza Zwolana

Poprzedni artykułBuntownik w “Szkole Życia”
Następny artykułPatryk Pawelec wyrecytował I nagrodę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments