Alchemia Kina

0
1009

W dniach 17 – 19 listopada w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbędzie się 4. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”.

W programie projekcje filmów: „Życie na kredycie” (17.11.2015), „Syn Szawła” (18.11.2015), „Młodość” (19.11.2015). Filmom towarzyszyć będą wystąpienia filmoznawców i krytyków filmowych: Piotra Kotowskiego, ks. prof. Marka Lisa i Wojtka Kałużyńskiego oraz dyskusja po filmie. Początek spotkań filmowych o godz. 18:30.

Bilet na 1 film: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)
Karnet na 3 filmy: 27 zł

 

Życie na kredycie (17.11.15, godz. 18.30)
Prelekcja Piotra Kotowskiego

24-letnia przedszkolanka, po godzinach – prostytutka, niedźwiedziowaty poeta z nieodłączną butelką whisky pod pachą oraz młody bankowiec z wielkimi ambicjami spotykają się na życiowym rondzie. Zrobią razem kilka kółek, w poszukiwaniu najlepszego zjazdu.
Najgłośniejszy islandzki film sezonu!

Syn Szawła (18.11.15, godz. 18.30)
Prelekcja ks. prof. Marka Lisa

Debiut 38-letniego László Nemesa – nagrodzony Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes – przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła.

Młodość (19.11.15, godz. 18.30)
Prelekcja Wojtka Kałużyńskiego

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

 

Poprzedni artykułMamy nowe. Stare nowe.
Następny artykułZamojski Sztab WOŚP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments