Unia Szefów

0
2174
GAIA

Jesienne spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w Unii Szefów Firm Zamojszczyzny odbyło się w Krasnobrodzie 26 września. Jest to już piąte tego typu spotkanie w tym roku. Unia Szefów Firm Zamojszczyzny zawiązała się w 1997 roku z inicjatywy trzynastu przedsiębiorców. Obecnie skupia ona blisko 60 członków: prezesów, dyrektorów, właścicieli przedsiębiorstw i spółek. Jest Stowarzyszeniem mającym wpływ na kreowanie rozwoju regionalnego oraz na rozwój przedsiębiorczości na Zamojszczyźnie. Jest także organizacją opiniotwórczą, wpływającą na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce oraz życiu społecznym.

Gospodarzem tego posiedzenia był Dariusz Soboń, właściciel firmy FH „Danet”, zajmującej się sprzedażą artykułów elektrycznych, a jednocześnie miłośnik winiarstwa. W winnicy „Marysieńka” w Grabniku nieopodal Krasnobrodu uprawiane jest blisko 1600 krzewów odmian na wino białe: bianca, seyval blanc, ortega, jutrzenka,solaris, johaniter, i na wina czerwone: regent, rondo, cabernet dorsa. Są także odmiany deserowe. Uczestnicy mogli degustować wina z winnicy „Marysieńka”, a także wysłuchać pasjonującej opowieści o winie znakomitego znawcy tematu Piotra Wyrwasa.

Na sali obecny był Poseł Arkadiusz Bratkowski, ks. Eugeniusz Derdziuk – proboszcz parafii krasnobrodzkiej, a także Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Kazimierz Mielnicki.
W bloku wystąpień, głos zabrał Robert Moteka, współwłaściciel lokalnego portalu internetowego roztocze.net – zachęcając zebranych przedsiębiorców do swojego autorskiego projektu na miarę Facebooka Marka Zukerberga. Nie zdradził zainteresowanym jednak szczegółów, tłumacząc się obecnością konkurencji.
Wystąpienie Łukasza Lefanowicza z Biłgoraja, który jest prezesem zarządu Gerda Broker, przyniosło najświeższe informacje o trendach w inwestowaniu, jakimi są inwestycje w nieruchomości, na przykład na Mazurach. Zasoby ziemi są ograniczone, dzięki temu inwestowanie w grunty charakteryzuje się wysoką stopą zwrotu. Kluczem do biznesu według firmy Gerda Broker jest właściwy wybór lokalizacji inwestycji, optymalizacja wartości zakupionej nieruchomości oraz maksymalizacja szansy na zbycie gruntu w dość krótkim czasie. Przy zachowaniu tych wyznaczników Gerda Broker zapewnia sukces inwestycji.

Artur Tomczyk z lubelskiej firmy Subsydium zaprezentował wachlarz możliwości w pozyskaniu środków na finansowanie inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Firma świadczy usługi doradcze w zakresie pozyskiwania środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych w województwie lubelskim. W swoim portfolio firma posiada ponad 400 zrealizowanych projektów na łączną kwotę pozyskanych dotacji przekraczającą 530 mln zł. Z pomocy Subsydium skorzystali tacy beneficjenci jak: Gmina Łabunie (Modernizacja i remont ośrodka zdrowia w Łabuniach), Powiat Biłgoraj (przebudowa drogi powiatowej Księżpol-Obsza), Spółka Park z Sitańca (budowa kompleksu hotelowego ARTIS ze Spa i kręgielnią), a także Zartmet z Zamościa (budowa pozycji lidera pokryć dachowych).

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments