Głosujemy na Zamość!

1
2165

Od 19 września ruszyło głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

W sondzie można oddać głos na 1 z 16 atrakcji turystycznych Polski – najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt. Zagłosujcie na atrakcję, która waszym zdaniem daje gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno-przygodowych. Każda osoba może oddać tylko jeden głos. Głosowanie trwa od 19 września do 3 października.

S O N D A – G Ł O S O W A N I E

Głosuj na Zamość! Głosowanie dopiero ruszyło a już prowadzimy – razem utrzymamy przewagę nad pozostałymi. Zamość jest jedynym produktem województwa lubelskiego zgłoszonym do konkursu.

Tak opisują nasze miasto:

Zamość – Twierdza Otwarta to obszar, który został zrewitalizowany na przestrzeni 6 ostatnich lat. W rezultacie doprowadzono do odbudowy sylwety ufortyfikowanego miasta renesansowego (mimo kilkukrotnych modernizacji umocnień – XIX-wieczna twierdza nadal zachowała cechy XVI/XVII-wiecznego miasta warownego). Dla przestrzeni miejskiej odzyskano kurtyny murów, kazamaty, raweliny, które stały się miejscem wystaw. Stworzono piesze i rowerowe trasy turystyczne wzdłuż murów twierdzy, a tereny zielone (raweliny, pola marsowe) stały się miejscem koncertów, eventów, inscenizacji i ekspozycji. Produkt był rewitalizowany w ramach projektu, oddany został w całości w maju 2015 r. i aktualnie trwają prace nad zbudowaniem strategii działań na najbliższe 5 lat.

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja

Zamość