Jesień teatralna w Zamościu

0
1370

Zamojski Dom Kultury już przygotował jesienną ofertę teatralną. Na zamojskiej scenie odbędą się trzy świetne przedstawienia.
Wszystkie widowiska będzie można zobaczyć w Zamojskim Domu Kultury. Koszt biletu na jeden spektakl to 20zł. Karnet na trzy sztuki to 40zł. Bilety do nabycia w ZDK.

Ostatnia miłość
Fundacja Kresy 2000 w Nadrzeczu
11 września 2015 godz.18.00

tekst: Walery Muchariamow na podstawie “Późnej Miłości” I.B. Singera
reżyseria: Samuel Atzmon Wircer

obsada:
Harry Bendiner         Samuel Atzmon –Wircer
Etel Brokeles              Alicja Jachiewicz
Mark Terciwer            Stefan Szmidt
Chawa                          Ewa Kozłowska

Ostatnia miłość jest tragikomedią przedstawiającą losy czworga mieszkańców nowojorskiej kamienicy. Harry Bendiner – główny bohater ma 82 lata, jest polskim Żydem doświadczonym przez los w czasach Holokaustu. Dziś wiedzie dostatnie i bezstresowe życie w towarzystwie swojego sekretarza, zresztą jedynego przyjaciela. Kiedy do apartamentu obok wprowadza się bogata i piękna wdowa, bohater traci głowę. Zakochuje się i po jednej rozmowie z kobietą, składa małżeńską propozycję. Zbyt piękne, aby było prawdziwe?

Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005 roku w Izraelu. Główną rolę zagrał wówczas Samuel Atzmon Wircer (założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Yiddishpiel w Tel Awiwie), który po blisko dziesięciu latach wystąpił także w polskiej prapremierze w Biłgoraju.

Tata ma kota (albo Poczytaj mi Tato)
Scena Prapremier InVitro
14 października 2015 godz. 18.00

scenariusz: Szymon Bogacz
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski

obsada:
Arkadiusz Cyran,
Dariusz Jeż,
Jan Nowicki,
Przemysław Sadowski,
Jarosław Tomica,
Karol Wróblewski.

Opowieść o grupie mężczyzn, którzy stracili opiekę nad swoimi dziećmi. Chcą jednak brać udział w ich wychowywaniu, mimo że rozstali się z matkami dzieci. Mężczyźni, w przebraniach chłopców, w cieniu dominującej figury kobiety, analizują swoją sytuację, pytają, co poszło nie tak, gdzie popełnili błąd. Widz zostaje tym samym wciągnięty w relacje między matką a ojcem i wspólnie z bohaterami szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie w takich sytuacjach jest miejsce na dobro dziecka.

Spektakl jest spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Mimo, że męski punkt widzenia na pewno do radosnych nie należy, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić swój tragicznie śmieszny los.

Mayday      oryginalny tytuł: Run for your wife
Teatr Ziemi Chełmskiej
27 listopada 2015 godz.18.00

autor: Ray Conney
przekład: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Bogusław Byrski

obsada:

Barbara: Agnieszka Szkoda
Mary: Barbara Szarwiło
John Smith: Łukasz Szymanek
Stanley Gardner: Sławoj Czarnota
Inspektor Troughton: Zbigniew Moskal
Inspektor Porterhouse: Andrzej Kuczura
Bobby Franklin: Bartosz Siwek
Reporter: Sebastian Jakimiuk

Sztuka opisuje historię londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że „Mayday” od kilkudziesięciu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie.

 fot. ZDK

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments