W Szczebrzeszynie…słów czytanie…

0
2453

Dzisiaj w Szczebrzeszynie rozpoczął się i będzie trwał aż do 16 sierpnia cykl spotkań literackich, teatralnych, poetyckich i dziennikarskich pod hasłem “Szczebrzeszyn – Stolica Języka Polskiego”

Wydarzenie rozpoczęło się dzisiaj o godz 9.00. Gości przywitał Starosta Zamojski Henryk Matej, a także Burmistrz Szczebrzeszyna Marian Mazur. Już dzisiaj na miejscu jest ADAM ZAMOYSKI (Brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, kawaler maltański, były prezydent Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego w Warszawie i były prezes zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich, polski rolnik i hodowca koni. Syn Stefana Zamoyskiego i Elżbiety Czartoryskiej, urodził się w Nowym Jorku, a młodość spędził w Londynie), STEFAN SZMIDT (aktor teatralny i filmowy, założyciel Fundacji Kresy w Zarzeczu, znany z roli Wachmistrza w “Ogniem i Mieczem”)

Program jest niezwykle bogaty. Szczegółowy program

Przez najbliższe kilka dni do Szczebrzeszyna przyjadą znamienici twórcy. Wśród nich pojawią się takie nazwiska jak: prof. Jerzy Bralczyk, Maja Komorowska, Stanisława Celińska,Katarzyna Herman, Urszula Kozioł, Grzegorz Kasdepke i wielu innych bardzo zacnych Gości.

 

W programie znajdą się między innymi:

  • koncerty,
  • speklakle,
  • spotkania z twórcami,
  • warsztaty fotograficzne,
  • kiermasz książek,
  • wystawy.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia Festiwalu.

Poprzedni artykułPlaża nad Zalewem – Party Sztos
Następny artykuł12-15 sierpnia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments