W Szczebrzeszynie …słów pisanie…

0
984

8 sierpnia na 9 dni Szczebrzeszyn zamieni się w „stolicę języka polskiego”, gdyż będą się odbywały spotkania literacko – językowe. Festiwal pod nazwą „Szczebrzeszyn stolica języka polskiego”, będzie spotkaniem ze znakomitymi pisarzami, poetami, tłumaczami, językoznawcami, ale także teatrem, radiem, muzyką i fotografią.

Swój udział zapowiedzieli tak znakomici goście jak: prof. Jerzy Bralczyk, Maja Komorowska, Wiesław Myśliwski, Grzegorz Kasdepke i wielu wielu innych…

Idea festiwalu w Szczebrzeszynie narodziła się kilka lat temu. Jego pomysłodawcą był Piotr Duda, urodzony w okolicach Szczebrzeszyna animator i menadżer kultury, obecnie związany z Teatrem Mazowieckim w Warszawie.

Program Festiwalu, którego głównym element stanowią spotkania ze znanymi pisarzami, jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się on z kiermaszu książek, spektakli, recitali, koncertów, quizów i gier dla dzieci, a także wernisaży i wystaw plastycznych oraz wielu warsztatów i animacji. Zamierzeniem organizatorów jest, aby we wszystkie działania jak najbardziej zaangażowali się mieszkańcy Szczebrzeszyna i okolic – młodzież i dorośli.

Festiwal jest prawdziwą ucztą dla miłośników książek, pięknej przyrody i wspaniałej sztuki.

Projekt jest dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Imprezie patronuje Lubelski Urząd Marszałkowski przy wsparciu Powiatu Zamojskiego i Gminy i Miasta Szczebrzeszyn.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments