Oddaj krew !!!

0
968

Wakacje w pełni i mimo raportów policyjnych, że na polskich drogach jest coraz bezpieczniej, w minionym roku w lipcu w województwie lubelskim wydarzyła się rekordowa liczba wypadków. Biorąc pod uwagę wszystkie miesiące 2014 roku. drogówka interweniowała 3353 razy, zginęły 252 osoby.
W tym roku statystyki nie są o wiele lepsze. Po wielu takich zdarzeniach rannym w wypadkach potrzebna jest krew.

Chirurdzy w trakcie jednej operacji ratującej życie zużywają od 10 do 15 jednostek krwi. Od osoby ważącej 50 kilogramów jednorazowo pobiera się 450 ml krwi, co stanowi jedną jednostkę.

Dlatego też centra krwiodawstwa w całym kraju apelują o oddawanie krwi.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza do oddawania krwi w RCKiK w Lublinie, Oddziałach Terenowych i podczas terenowych akcji poboru krwi.

Zorganizowano nawet konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, aby zachęcić Krwiodawców. Najbardziej potrzeba jest grupa B RhD (-) oraz 0 RhD (-)

Przypominamy, że codziennie krew można oddać w stacji krwiodawstwa w Szpitalu Papieskim. Aby jeszcze bardziej zachęcić do oddawania krwi zorganizowano terenowe akcje poboru krwi.

W Zamościu będzie krew będzie można oddać 26 lipca przed kościołem pw. Matki Bożej Królowej Polski na ul. Wyszyńskiego w stacjonarnym punkcie poboru od 08.00 do 13.00

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowało Wakacyjny Konkurs, do wygrania są atrakcyjne nagrody. Aby mieć szanse na wygraną należy dwukrotnie oddać krew i zaproponować hasło, które promuje honorowe krwiodawstwo.

Pamiętaj, Twoja krew ratuje życie!

Poprzedni artykułMINI OLIMPIADA NA STADIONIE I PIKNIK PARTY NAD ZALEWEM
Następny artykułXXXIII Pielgrzymka do Częstochowy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments