Zapraszamy na Wschodnią

0
1232

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne z dumą zaprasza na Wschodnią 2015!
Tegoroczna edycja obejmuje 6 wystaw fotograficznych poruszających szeroki temat wschodniości. Zobaczymy indywidualne wystawy Nikity Shokhova, Sashy Maslova, Wojtka Moskwy i Tomka Kulbowskiego. Na wystawach zbiorowych pokażą się kijowski fotoklub 9×12 oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

“Wschodnia ma wiele definicji. To nie jest tylko miejsce. W naszym ujęciu to bardziej przymiotnik niż rzeczownik. Za pomocą naszego festiwalu chcemy nie tyle pokazać co opisać miejsce, ale także cechy, stany, etapy czy zjawiska.
Siła naszego projektu tkwi w jego wielowątkowości. Akcenty często rozkładają się w przeciwnych biegunach. Wschodnia bowiem to coś obok czego nie można przejść obojętnie. To miejsce bardzo wyraźne, które w całości albo w swoich elementach kocha się bądź nienawidzi. Miejsce spokojne i urzekające, wzruszające, ale też irytujące. Miejsce, które nie pozostaje bez echa, zostawia po sobie wyraźny ślad nie tylko u przybyszy, ale również wśród swoich mieszkańców.

Program
16.07.2015 (czwartek)
16:00
Wernisaż wystawy Wojtka Moskwy „Sansara” – Galeria Fotografii Ratusz.

16:30
Otwarcie zbiorowej wystawy Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego „Wschodnia” – Rynek Wodny.

17:30
Otwarcie zbiorowych wystaw kijowskiego Foto Klubu 9×12 „Polski ślad” – Galeria Fotografii Stylowy oraz Sashy Maslova „Burning Man” – hall Centrum Kultury Filmowej Stylowy.

17-18.07.2015 (piątek, sobota)
Od piątku w Zamojskim Domu Kultury oglądać będzie można wystawę Kostiantyna Skomorokha „Donbas – złamanie otwarte”.
Natomiast od soboty w Galerii Książnicy Zamojskiej dostępna będzie wystawa fotografii Nikity Shokhova „Moskiewskie życie nocne”.
/wystawy otwarte bez wernisaży/

19.07.2015 (niedziela)
15:00
Wernisaż wystawy fotografii Tomasza Kulbowskiego „Przypadki” – ul. Grodzka.

Fot. Ewelina Magdziak

 

Poprzedni artykułDżem w Werbkowicach.
Następny artykułZamość bierze udział w projekcie “Kultura na widoku”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments