Zamość: Dzień bez samochodu. Za darmo pojedziemy autobusem i wypożyczymy rower

2
779
reklamakasastefczyka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Miasto Zamość po raz kolejny włącza się w akcję promującą ekologiczne formy mobilności.

Organizowanym w całej Polsce wydarzeniom, towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które ma zachęcać do podejmowania różnego rodzaju aktywności ruchowej. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

Tego dnia w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej będzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w punktach informacji turystycznej na parterze ratusza (Rynek Wielki 13) i w Lunecie przy ul. ul. Łukasińskiego 2 E. Zachęcamy do skorzystania z propozycji, miejskie ścieżki rowerowe czekają!

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Zamościu włączając się w kampanię, ogłasza 22 września dniem bezpłatnych przejazdów dla osób, które w momencie kontroli biletów, okażą dowód rejestracyjny pojazdu (samochodu, motocykla) zarejestrowanego na swoje nazwisko, a także dokument potwierdzający tożsamość.

Zamojski Urząd Miasta zachęca do skorzystania propozycji i pozostawienia auta na parkingu. „Wspólnie zadbajmy o środowisko!” – apeluje magistrat.

źródło: UM Zamość

 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Świetny pomysł, tylko co z resztą mojej Rodziny 🤔🤔🤔????? —mają iść piechotą , czy może ja pojadę autobusem a reszta Rodziny samochodem? Byłoby super, gdybym mógł z całą Rodziną przejechać autobusem bezpłatnie – np. Pokazując karty dużej rodziny (jako dowód, że to moja rodzina, chociaż….. – znając kanarów – i tak by się pewnie czegoś przyczepili, albo zaczęliby policję wzywać i tak to niedziela by się mogła skończyć, więc k. i tak pozostaje samochód…)

  2. Czyli ja się przejadę za darmo, ale już moje dzieci nie bo nie będą mieli dowodów rejestracyjnych samochodów zarejestrowanych na nich, moja żona może skorzystać z tego samego dowodu co ja skoro jest współwłaścicielem? Czy ja jadę autobusem a oni za mną albo przede mna samochodem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here