Wybory w Łabuniach. Przeważyło zaledwie 9 głosów

65
10388
reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

Antoni Wojciech Turczyn (59l.) czy Mariusz Kukiełka (38l.)? Kto przez najbliższe 5 lat będzie sprawował funkcję wójta w Gminie Łabunie? Mamy już wyniki.

.Antoni Wojciech Turczyn uzyskał 1436 głosów

Mariusz Kukiełka uzyskał 1445 głosów.

Zatem uzyskując zaledwie 9 głosów więcej wójtem Gminy Łabunie został Pan Mariusz Kukiełka kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość

Przypomnijmy w Gminie Łabunie pierwsza tura głosowania nie przyniosła rozstrzygnięcia. Spośród pięciu kandydatów najwięcej głosów uzyskali: dotychczasowy wójt – Antoni Wojciech Turczyn (43.55 %) oraz Mariusz Kukiełka (31.55 %).

Reklama

65 KOMENTARZE

 1. Nie jestem żadną rodzina z panem Turczynem, ale gdy mialem problem z znalezieniem pracy to poszłedlem do niego z prośbą o pomoc, nie odmówił i pomógł, po kilku dniach miałem prace. DZIEKUJE !!! Ciekawe czy elekt wójt też bedzie umiał zatatwic takie sprawy.

 2. Ja to daję szansę Panu Kukiełce. Zobaczymy czy bedzie wójtem dla ludzi i czy będzie otwarty na nich. Ciekawa jestem czy jeśli zajdzie potrzeba i będe musiała go odwiedzić czy przyjmie mnie i wysłucha jak zrobiłam to ja gdy on przyszedł do mnie w swojej kampanii . Każdemu trzeba dać szansę….

 3. Pajęczyna w Łabuniach?, dawaj dowody i robimy sprawę . Nie masz dowodów, to zwykły szajs i pomówienia. Może pomyliłeś wójtow? Przypomnę, że przecież nowy wójty powoływał się w kampanii na układy i na kasę(dowód- jego reklamki, ktore dotarły do mieszkanców w 2 turze wyborów) Czy zawarta w niej wypowiedź nie nosi znamion pajęczyny?
  Zgadzam się z jednym, że płaca wójta powoduje, że na to stanowisko najczęściej startują z przyczyn materialnych i nie mają kandydaci zielonego pojęcia o problemach społecznych, gospodarczych lokalnej gminy. Czym np. wyróżnił się nowy wójt w działalności na rzecz gminy, był chociaż radnym, coś zorganizował, brał w czymś udział? Moim zdaniem nalezy ograniczyć płace wójtom, może wówczas startowali by głownie nie z pobudek materialnych, a dla społeczności lokalnej.
  Faktycznie fajnie byłoby teraz wykreować jakąś osobę i przygotowywać pod kątem następnych wyborów. Byłby to też potężny kop i zachęta do pracy dla wójta. Widzę parę takich osób w UG.

  • Turczyn jak startował pierwszy raz to wszyscy głosowali na niego tylko po to żeby Franka pogonić i też wtedy miał 39 lat i już taki był obyty?

  • Dajcie spokój z tymi kreacjami…Myślisz, że tylko wszelkiej maści działacze znają problemy gminy i tylko oni mają patent na czynienie dobra. Tak nie jest. Ja nie należę do żadnych organizacji w naszej gminie ,ale też nie jestem ich przeciwnikiem. Doceniam podejmowane przezeń inicjatywy i ogrom pracy na rzecz mieszkańców. Niemniej uważam, że nie trzeba koniecznie być radnym czy sołtysem, by znać problemy ludzi .Korzystam z lokalnej infrastruktury dróg- mam udawać ,że nie ma dziur? Żyję wśród ludzi-mam udawać że nic nie wiem o ich życiu, smutkach i radościach? Ech..

  • I jeszcze jedno. Zamiast tracić czas i energię na rozmaite ”pseudokreowanie ” , trzeba przyglądać się władzy i wymagać. Pięć lat to szmat czasu, pięć lat życia każdego z nas…Problemów nie brakuje. Nie nawołujmy do krucjaty, stawiajmy mądre pytania, żądajmy odpowiedzi. Np. jaki program ma gmina wobec ludzi starszych? Odpowiedz typu; kluby seniora z dancingami mnie nie satysfakcjonuje. Śpiewy i pląsy to za mało…zwłaszcza gdy starości towarzyszą choroby. Chciałbym wiedzieć , gdzie w razie potrzeby mam udać się po cewnik , wózek ,kule itp. i na jaką pomoc ze strony różnych instytucji w czasie choroby mogę liczyć? Sporo osób wie o czym piszę. A osoby niepełnosprawne? Łatwo podpisywać deklaracje o ochronie życia , gorzej z praktyką. Płacimy podatki, ale czy interesuje nas choćby fakt partycypacji gminy w kosztach dowozu niepełnosprawnych dzieci na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne?

  • He bo teraz powstanie nowa pajęczyna. Tak było jest i będzie że kazdy w miarę możliwości obsadza swoimi kolegow, swoją rodzinę na stanowiska – takie są realia naszego państwa.

 4. to prawda turczyn byle jaki wojt byl kukielka nic lepszego wiekszosci ludzi nawet nie wie jak wyglada nigdzie sie nie udielal nie wypowiadal ot taki cos w tym cyrku chodzilo tylko o wyrzucenie turzyna ze stanowiska kukielka to taka przejsciowka nie ma ta gmina szczescia do wojtow ale moze po kukielce reszcie obierze wlasciwy tor

 5. moi drodzy turczyn byl slabyw wojtem nieludzkim kukielka nic dobrego trzeba juz myslec kogo za 5 lat wybrac trzeba szukac czlowieka odpowiedniego na odpowiednim miejscu znajacym problematyke gminy spolecznosci i tu juz trzeba szukac i kreowac taka osobe zeby sie nie powstydzic takze drodzy mieszkancy czas zaczac dzialac nie czekac do ostatniej chwili zeby obalic starego wjta to chore myslenie trzeba juz teraz dzialc zeby za 5 lat miec taka osoba

  • Może pan- panie Dyzma podejmie się tego karkołomnego zadania i za pięć lat będzie jak znalazł. Osobiście nie widzę szans na jednomyślność mieszkańców gminy przy kreowaniu jakiejkolwiek postaci na przyszłego wójta. Wszelkie kreacje zle mi się kojarzą. Nieżle się ubawiłem czytając ten komentarz…Co za bzdury.” A imię jego 44” -tyle z wieszcza. A wie pan, że do tej pory trwają spory kim był ów mąż opatrznościowy i czy w ogóle się pojawił? Jeśli chodzi o przywołaną przez pana retorykę wstydu, proszę wypowiadać się w liczbie pojedynczej. Ja nie widzę powodu do wstydu. Wszak po owocach poznacie..

 6. Za pięć lat rozliczymy nowego, który powoływał się w kampanii wyborczej na znajomość układów.
  Pożyjemy, zobaczymy ten strumień kasy oraz, czy nowy wójt będzie tylko kontynuatorem, czy też rozkwitnie za jego wójtowania gmina Łabunie na tle innych, bo jego program to ubóstwo intelektualne, które nic nie wnosiło ponad deklaracje wójta T.

 7. A, czy nie miał powstać parę lat temu duży zakłada pracy, który dałby zatrudnienie mieszkańcom. A możnie panujący uniósł się honorem i wtedy powstał ten zakład???

 8. Niech pisząca weźmie sobie do serduszka, ze stwierdzenie”Gratulacje dla nowego, wybranego większością głosów Wójta! Zmiana była potrzebna!(jak widać po głosowaniu)” że to wcale nie jest takie oczywiste. Bo przegrać raptem 9 głosami oznacza jedno, że rządzić przez 20 lat i zdobyć aż tyle głosów to jest wielka sztuka. Zrozumiesz to A. za 5lat. Więc uspokój się i nie piej zachwytów na forach i nie chwal dnia za poranka. Bo to jest niesmaczne.

 9. Gratulacje dla nowego, wybranego większością głosów Wójta! Zmiana była potrzebna!(jak widać po głosowaniu). A boi się tylko ten co ma coś na sumieniu… Krytyka osoby której się nie zna i jego pracy której jeszcze nie rozpoczął świadczy tylko o głupocie,prostactwie i chamstwie osoby która krytykuje. Los bywa przewrotny, dzisiaj krytykujesz a za miesiąc możesz potrzebować pomocy od nowego Wójta, więc uważaj co mówisz i piszesz!!! Jeszcze raz GRATULACJE!!!

 10. Pan Wojciech Turczyn w okresie rządzenia gminą wykonał naprawdę dużo dobrego dla mieszkańców gminy
  i należą mu się podziękowania.Był prawdziwym społecznikiem zaangażowanym w życie gminy , w miarę
  możliwości starał się pomoc każdemu i mieszkańcy są za to wdzięczni .

  • Czy odpowiednia? To się okaże. Nie ma co chwalić dnia …. Jest zmiana i jeżeli PiS sam w sobie nie będzie dyktował zachowań pana Kukiełki to zmiana jak każda powinna pozytywnie wpłynąć na gminę i życie mieszkańców. Tak jak ktoś już przytoczył – ocenimy za 5 lat.
   Panu Kukiełce życzę mądrych decyzji oraz wytrwałości bo być wójtem to nie tylko nim zostać.
   Powodzenia!

 11. to przykre , ze w drugiej turze wyborów kandydat PIS wszedł w układy z SLD i p. Elżbietą Bodys która, jest
  pazerna na stanowiska /była dyrektorem szkoły/ i uwielbia bezwzględnie rządzić pracownikami .
  Jeżeli nowo wybrany Wójt będzie słuchał takich doradców to nic dobrego dla naszej gminy nie wyniknie

  • skąd wiadomo, że wszedł w układy? może poczekajmy zanim zaczniemy oceniać? Nowy wójt ma 5 lat na wykazanie się wiedzą 😉

  • Obiektywna 2 do obiektywnej zastanawiam się skąd pani wie, że p.Bodys jest powiązana z SLD i która jest pazerna, bo była dyrektorem szkoły i bezwzględnie rządziła. Wg. pani obecny dyrektor też jest pazerny… bo został dyrektorem – śmieszne. Dyrektorem szkoły może zostać osoba, która spełnia wymagania zgodne z rozporządzeniem MEN, bierze udział w ogłoszonym konkursie (na dyrektora szkoły) przez organ prowadzący w naszym przypadku UG w osobie pana wójta,i przejść kolejne etapy… Pani Bodys pewnie takowe przeszła i została wybrana przez obecnego wójta. Zanim będziecie pisać brednie poczytajcie- internet przecież działa…. niezła myśl, co doradców nowego Wójta (gratuluję wygranej) warto posłuchać mądrych- a w naszej gminie TAKICH się nie lubi…. Pozdrawiam i jak to ktoś kiedyś napisał- pozamiatane!!!

 12. Witam serdecznie, taki mały apel-prośba. Uruchomiliśmy możliwość wpisywania swojego nicku. Wiele komentarzy jest z tego samego IPI zmieniany jest jedynie podpis, a w jednym przypadku ta sama osoba dyskutuje z samym sobą 🙂 A więc proponuje, trzymajmy się swojego imienia, pseudonimu. Będzie mniej chaosu w dyskusji. Pozdrawia Administrator

 13. Trzeba się cieszyć, a nie płakać ! Turczyn już od długiego czasu sobie grabił i dawał zarobić znajomym. Całe PGE śmieje się z Turczyna, że na wsiach załatwił montaż jednofazowych ogniw fotowoltaicznych, podczas gdy wszystkie okoliczne wiejskie gminy zakładają trójfazowe. Od kilku kadencji jego rządy były nieudolne. Kukiełka jaki by nie był to i tak będzie lepszy od emeryta.

 14. Komentarze aż się chce rzygać ile zawiści….a może to strach? Bardzo dobrze się stało. Obecny wójt jak zaczynał to przypadkiem nie był w wieku Pana Kukiełki? I co? I wtedy już wszystko wiedział i umiał załatwić? Pan Kukiełka nie jest człowiekiem z nikąd tylko z Łabuń od zawsze. Ludzie pomyslcie zanim coś zaczniecie komentować. A to czy wymieni zastępcę? Powinien 🙂 . Pozdrawiam i gratulacje.

 15. Dla niego ze względu na osobowość zamkniętą do wewnątrz, to będzie wyzwanie, jesli wyjdzie do ludzi, otworzy się powinno być dobrze, ale jeśli zamknie się w gabinecie, (ala Turczyn) to sukcesów mu nie wróżę.
  Gratulacje i do ludu i z ludem. Tam Twe miejsce.

 16. Jestem mieszkanka gminy i nigdy wczesniej nie slyszalam o Panu Kukielce, nawet nie wiem jak on wyglada. nie angazowal sie w osp, kgw, radzie gminy tez nigdy nie byl, Kim jest pan Kukielka?

 17. Zobaczymy czy przez 5 lat pan Kukielka nauczy sie nowego zycia, Ta sa przerpisy, ustawy, rozporzadzenia itd Trzeba wiedziec w jakim momencie z kim rozmawiac Pan Turczyn mial to wszystko w malym paluszku. Wszystko potrafil zalatwic.

 18. „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym” – Kiedy kończy się powołanie a zaczyna rutyna ? U Turczyna rutyna w rządzeniu pojawiła się od Ok. Dwuch ostatnich kadencji i nie było to dobre dla społeczności. Teraz wygrał „lepszy” – to jest demokracja, mam świadomość, że wszystkim komunistom i ubekom ściska „dupę”, no cóż Panowie teraz wam zostanie jedynie donosić na rodzine i sąsiadów ( dzień bez donosu dniem straconym ) nie marnujcie swojego powołania 🙂

  Umarł Król niech żyje Król
  Brawo Mariusz Kukiełka !

 19. Widać po komentarzach że gmina zaczęła dzień pracy! Hehe. Gratulacje dla Nowego Wujta. Jeszcze dnia nie przepracowal na nowym stanowisku a juz ze zly…poczekamy zobaczymy. Ma 5 lat na wyniki. Powodzenia

 20. 9 głosów – 9 komentarzy – dajcie już spokój. Gratulacje dla obu. 9 głosów robi różnicę – to dla tych, którzy nie poszli na wybory twierdząc, że ich głos nie ma znaczenia. Każdy głos się liczy. Można zmienić świat – wystarczy inaczej zagłosować. Widzimy się za 5 lat – wtedy będziemy prawo ocenić nowego wójta, jego decyzje, samodzielność, itp, itd…

 21. A kolesiostwo zawsze było i będzie ,tylko teraz w dobornym towarzystwie ..
  Już ma być zastępca wójta, zmiana dyrektora w szkole. I to jest nasz cały nowy wójt?

 22. To te dzieci, młodzież tak zawalczyla o Kukielke co na zyciu sie nie znaja .
  Teraz będzie władza absolutnie ustawiona.Bedxiecie się prosić by cokolwiek u nowego wójta załatwić.
  Gratuluję pustego wyboru !

  • Jakieś typy? Kto poleci? I co ważniejsze kto przyjdzie na ich miejsce. Czyżby nowe „kolesiostwo” miało się zacząć?

 23. Kukielka dał radę?, toz on marionetka pewnej osoby bedzie a nie Wojtem…hahahaha .A wy się cieszcie i sobie za glupote brawa bijcie .Brawo Wy Wyborcy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here