To już oficjalne! Zamość Świetlną Stolicą Lubelszczyzny!

0
633
reklamakasastefczyka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

To już oficjalne – Zamość wygrał pierwszy etap plebiscytu „Świeć się z Energą” i został Świetlną Stolicą Lubelszczyzny! Zamojskie iluminacje świąteczne zdobyły ponad 50 tys. głosów. To najlepszy wynik nie tylko województwie lubelskim, ale też w całej Polsce!

W drugim etapie Plebiscytu Miast o dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Lubelszczyznę reprezentuje Zamość, który w pierwszej turze pokonał m.in.: Puławy oraz Lublin. Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola i Starachowice.

O wejście do finału Plebiscytu „Świeć się z Energą” walczyły 143 miasta. Najwięcej miejscowości zgłosiło się ze Śląska – aż 21. Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne – wyliczają organizatorzy konkursu.

Miasto, które zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. Głosy będzie można oddawać codziennie  na stronie SwiecSie.pl albo za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Start drugiego etapu zaplanowany jest na 8 stycznia, potrwa on tydzień – do poniedziałku 15 stycznia. Wtedy też dowiemy się, czy Zamość przez kolejny rok będzie nosić zaszczytny tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here