Nielegalnie poszukiwał zabytków, miał też amunicję

6
719
Fot. KPP Krasnystaw

Dziesiątki nielegalnie pozyskanych przedmiotów o wartości historycznej i amunicję posiadał w swoim miejscu zamieszkania 54-letni mężczyzna. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego także wykrywacz metali. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków.

reklamakasastefczyka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

Wczoraj krasnostawscy kryminalni pojechali do domu 54-letniego mieszkańca gminy Siennica Różana. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym poszukiwaniem zabytków oraz posiadać pozyskane w ten sposób przedmioty. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli liczne militaria, amunicję oraz inne przedmioty mogące stanowić wartość historyczną. Wśród ujawnionych rzeczy są hełmy, bagnety, menażki, klamry pasów, kule ołowiane, amunicja, łuski i inne. Dodatkowo w garażu ujawnili wykrywacz metali, który prawdopodobnie służył do nielegalnych poszukiwań.

Całość znaleziska została zabezpieczona przez śledczych. 54-latek usłyszał już zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków. Przesłuchany  przyznał się do winy.  Policjanci nie wykluczają, że w krótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

źródło: KPP Krasnystaw
       
Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Co za po….. przepisy w tym naszym kraju, nawet na własnej działce jeśli coś znajdziesz pod ziemią to oczywiście należy do państwa, poprostu brak słów a swoją drogą to jest bardzo ciekawe hobby

  2. Powiem tak. Głupia sprawa ale myśle ze każdy ma prawo szukać takich rzeczy gdyż za kilkanaście lat mogą się rozłożyć w tej ziemi. A dla Pana który to znalazł powinni zabrać tylko niebezpieczne przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here