Literackie, teatralne i muzyczne propozycje w ramach wrześniowej edycji Festiwalu „Ulica Literacka”

0
268
reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkania pn. Ulica Literacka, wśród których znalazły się propozycje literackie, teatralne i muzyczne.

Spotkania autorskie z PIOTREM SZEWCEM oraz URSZULĄ KOZIOŁ stwarzają okazję poznania wybitnych  pisarzy wywodzących się z Zamościa, w twórczości których temat stron rodzinnych  przewija się  w książkach prozatorskich i poetyckich.

Kolejne, autorskie spotkanie z EWĄ LIPSKĄ będzie zapoznaniem z autorką – klasykiem polskiej literatury.

Teatralna propozycja wiąże się z ogłoszonym w Polsce ROKIEM GUSTAWA HERLINGA GRUDZIŃSKIEGO. Monodram Inny świat, to przekonująca i przejmująca lekcja historii i humanizmu. Przetłumaczona na wiele języków powieść Inny świat G. H. Grudzińskiego należy do światowego kanonu lektur.

Muzyczna oferta w ramach „Ulicy Literackiej” to koncert piosenek Krzysztofa Klenczona – znanych z repertuaru Czerwonych Gitar, w wykonaniu muzyków grających w tym zespole –  jest zaproszeniem do posłuchania ponadczasowych piosenek w dobrym wykonaniu. Koncert odbędzie się 8 września (niedziela) o godz. 19.00 w Zamojskim Domu Kultury. Podczas wydarzenia usłyszymy najpiękniejsze piosenki Krzysztofa Klenczona: Biały krzyż, My z XX wieku, Wrócimy na jeziora, Kwiaty we włosach i wiele innych). Wykonawcy: Wojciech Hoffman (Turbo, ex – Czerwone Gitary) – gitary i śpiew, Arek Malinowski (ex – Czerwone Gitary) – gitara basowa i śpiew, Mariusz Bobkowski (Turbo) – perkusja i śpiew, Dominik Paszkit, gitara i śpiew.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Zamojskim Domu Kultury oraz online: zdk.zamosc.pl/kup-bilet/

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here