reklamakasastefczyka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

Po raz pierwszy podczas obchodów rocznicowych Bitwy pod Komarowowem miał miejsce pokaz współdziałania Wojsk Obrony Terytorialnej z wojskami operacyjnymi i kawalerią ochotniczą. W tym wydarzeniu bral udział wzmocniony pluton OT czyli ok 40 żołnierzy. Do tego była grupa dalekiego rozpoznania z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego około 30 żołnierzy, dwa śmigłowce w 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz pluton szturmowo – desantowy (24 żołnierzy) z 1 Batalionu Szwoleżerów z 25 BKPow.

Reklama

31 KOMENTARZE

  • skad wy sie bierzecie lemingi? moze wogole wycofać zolnierzy z wojska i same roboty niech wyrzutniami steruja jakbys chcial zauwazyć to nie odział konnicy atakujacy tylko kon jako srodek transportu o quadzie nic jakos nie pisałeś nie ciekawi cie jak atakuja quadami ?

  • Ofiary wichury były w pomorskim, WOT w podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Ciężko byłoby to nazwać „obroną terytorialną” gdyby byli rzucani kilkaset kilometrów od stałego miejsca dyslokacji.

 1. Wojsko nie ma przelewać swojej krwi zza ojczyznę, tylko wojsko ma wygrywać . Tyle w temacie tzw. patriotów, którym zabrakło zdrowego rozsądku. Koni im się zachciewa. Żałosne.

 2. Gdyby nie socjalistyczne państwo (wysokie podatki + wszystkie wydatki z budżetu inne niż na obronność) -ludzie potrafili by sami zadbać o emerytury, inwestycje we własnym rejonie np zrzutka na obwodnicę, autostradę w zamian za udziały proporcjonalnie do wkładu – to byśmy już dawno mieli kraj zdecydowanie bogatszy choćby od państw Europy Zachodniej, USA, Japonii bo mielibyśmy wtedy czysto kapitalistyczny kraj, a wojsko miało by samoloty typu F22 Raptor, B2, F16, B1B, czołgi typu Leopard, Abrams, sprzęty te w kapitalistycznej Polsce opracowalibyśmy w 10 lat czystego, wolnego od konstytucji pisanej przez komuchów kapitalizmu. A wojsko nie miało by sprzętu starszego niż 5 lat (nie dotyczyło by to marynarki która miała by zdolności bojowe na całym globie, wliczając w to nawet lotniskowce) tak by nikt na świecie nie śmiał się atakować polaków, okradać, nacjonalizować majątków firm działających za granicą.

  • Kiedyś Komarów był zgromadzeniem ludzi z pasją teraz zabawa w żołnierzyków dla tych co sobie mogą przez 4 dni wydawać rozkazy jak im w życiu nie wyszło i do wojska wziąć nie chcieli. Niedługo im się będzie wydawać że to Oni tam walczyli z bolszewikami i są bohaterami. Zabawa zaczęła się wymykać spod kontroli. Szkoda że nikt nie słucha ludzi.

 3. Tacy patrioci z OT że już po kilku miesiącach rządają podwyżek. Zresztą studenci, opiekunki ze żłobka i bezrobotni to nie jest dobry materiał na żołnierzy.

 4. Kolejni hejterz i ludzie otwarci do wiedzy wojenno- internetowej , łącząc swoje myśli z klawiaturą i zdana matura na 5 . Powinni uszanować dusze ludzi gotowych oddać krew …. pozdrawiam 🙂

 5. Spoko, jestem za OT, ale trzeba także wziąć pod uwagę PR. Pokazując żołnierzy na koniach mimowolnie przychodzi skojarzenie z rzekomą (sfingowaną przez sowiecką propagandę) szarżą kawalerii na niemieckie czołgi we wrześniu 1939r. Kolejne „świeże” kadry pójdą w świat i świat nadal będzie uważał nas za wariatów – chyba, że to dla zmylenia przeciwnika…

  • WOT w czasie wojny pełni podobną rolę, jak SG w czasie pokoju – przy czym nie ogranicza tych działań do kordonu granicznego, a raczej rozciąga je na całe terytorium kraju. Dlatego to, co sprawdza się w SG do utrzymywania kontroli nad granicą, ma szanse sprawdzić się w WOT do utrzymania kontroli nad terytorium.

 6. Według historyków była to największa bitwa polskiej konnicy i ostatnia, klasyczna bitwa kawaleryjska w historii. Tak dla przypomnienia dla organizatorów!

  • przecież cały czas organizatorzy dokładnie o tym wołają. dlatego w tym miejscu co roku odbywają się manewry komarowskiej potrzeby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here