Kolejnych 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy.

2
871
Fot. materiały prasowe Policji

Kolejnych dwunastu kierujących poruszających się drogami powiatu zamojskiego straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Powodem była prędkość, z jaką poruszali się w terenach zabudowanych. Najszybciej jechał siedzący za kierownicą audi 20-latek. Pomiar prędkości wykazał, że w Zarzeczu, gdzie zgodnie z przepisami można jechać 50 km/h, on poruszał się z prędkością 142 km/h. Jedynie o 2 km/h mniej, czyli 140 km/h na liczniku miał 32-letni kierowca BMW jadący przez Borowinę Starozamojską. Połowa z zatrzymanych do kontroli miłośników szybkiej jazdy to efekt pracy zamojskiej grupy „Speed”.

reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

 

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu zamojskiego 12 kierujących z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. 

W sobotę 20-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec kierując audi w m. Zarzecze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h na liczniku miał 142 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, policjanci zatrzymali również 20-latkowi prawo jazdy. Z niewiele mniejszą prędkością – 140 km/h swoim BMW poruszał się 32-latek z gm. Skierbieszów. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w Borowinie Starozamojskiej. On również otrzymał mandat, punkty karne, mundurowi zatrzymali 32-latkowi także uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotę z podobnymi konsekwencjami prawnymi za zbyt szybką jazdę spotkali się również 37-letni obywatel Ukrainy, który w Zamościu kierując volkswagenem na liczniku miał 117 km/h, 27-latek z gm. Łaszczów jadący przez m. Komarów Osada samochodem m. Mitsubishi z prędkością 112 km/h oraz 18-latek z Zamościa, który siedząc za kierownicą pojazdu m. Saab na liczniku miał 110 km/h. W sobotę w m. Żurawnica o 55 km/h przekroczył również prędkość kierujący samochodem m. Peugeot 47-latek z gm. Szczebrzeszyn.

Również w piątek policjanci z ruchu drogowego czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego z powodu nadmiernej prędkości zatrzymali 4 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Policyjny radar w Komarowie zmierzył prędkość, z jaką audi poruszał się 45-latek z gm. Tyszowce. Okazało się, że w chwili pomiaru na liczniku miał 139 km/h. Natomiast w Pniówku do kontroli drogowej został zatrzymany 22-letni zamościanin siedzący za kierownicą citroena. Powodem również była nadmierna prędkość, 22-latek na liczniku miał 114 km/h. Z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym poruszali się również 32-latek z gm. Krasnobród siedzący za kierownicą BMW zatrzymany do kontroli drogowej w Krasnobrodzie oraz 28-letni mieszkaniec gm. Kępno, który z nadmierną prędkością samochodem m. Renault jechał przez Michalów. Kierujący za zbyt szybką jazdę otrzymali mandaty, ich konta zasiliły punkty karne, na najbliżej trzy miesiące stracili również prawo jazdy.

Z takimi samymi konsekwencjami za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego spotkali się w czwartek w Komarowie Dolnym 26-latek siedzący za kierownicą BMW mający na liczniku 112 km/h oraz 32-latka z Zamościa kierująca mazdą, która w Łabuniach przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h.

Policjanci ponawiają apel o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości jazdy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zamościu

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here