Uroczyste otwarcie i poświecenie nowego bloku TBS w Zamościu [DUŻO ZDJEĆ]

10
2674
-reklama-providentsepatoryamahaszkola

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu zakończyło budowę drugiego budynku wielorodzinnego przy ul. Chłodnej 9 w Zamościu. W ramach inwestycji powstały 34 wykończone “pod klucz” lokale mieszkalne o powierzchni ok. 40 m² każde. Dziś (22 sierpnia) odbyło się uroczyste oddanie do użytku oraz poświęcenie nowego budynku mieszkalnego. Od września blok będzie zamieszkały.

Właśnie dobiegła końca inwestycja, której realizację rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, jest to kontynuacja polityki mieszkaniowej Miasta Zamość oraz realizacja celów, do jakich została powołana nasza spółka, a mianowicie – zaspokajania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców naszego miasta. – mówiła Magdalena Godek, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zamościu. – W bloku, który dzisiaj oddajemy znajdują się 34 mieszkania, w większości są to mieszkania 2 – pokojowe o powierzchni 40m² z aneksem kuchennym i o powierzchni 55 m² z odrębną kuchnią. Wszystkie mieszkania są wykończone “pod klucz”, rozmieszczone są w trzech klatkach, na 4 kondygnacjach. 

Wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu, była firma: PR-BUD Robert Kycko z gm. Zamość. Wartość inwestycji wyniosła ok. 5 mln zł. Sfinansowana została częściowo ze środków z budżetu miasta, częściowo z wpłat dokonanych przez przyszłych najemców (tzw. partycypacji) oraz przy udziale kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego w ramach rządowego programu Wspierania Budownictwa Mieszkaniowego.

Najemcy do swoich nowych mieszkań wprowadzą się już na początku września.

Reklamy

Przypomnijmy, że jest to już siódmy z kolei budynek wielorodzinny wybudowany przez TBS. Wcześniej spółka postawiła 5 bloków przy ul. Lipskiej (łącznie 207 mieszkań) oraz jeden przy ul. Chłodnej. Z uwagi na to, że zapotrzebowanie na mieszkania jest wśród mieszkańców Zamościa znacznie większe, władze Miasta wraz z TBS-em już planują budowę kolejnych.

– Na poniedziałkowej sesji wystąpimy z projektem przekazania TBS-owi kolejnych działek pod budowę mieszkań – zapowiedział Prezydent Andrzej Wnuk. – Mam nadzieję, że radni będą mu przychylni – dodał

Mieszkania oferowane przez TBS przeznaczone są do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych głównie młodych rodzin z dziećmi oraz osób zmieniających miejsce zamieszkania w związku z podjęciem pracy, które nie posiadają możliwości finansowych na zakup własnego lokalu, bądź zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Najemcy muszą wnieść tzw. partycypację w wysokości 25 proc. kosztów inwestycji. Czynsz w mieszkaniach TBS jest znacznie niższy niż w budownictwie komercyjnym i wynosi 11 zł za m².

-reklama-

10 KOMENTARZE

  1. Super sprawa ładne mieszkania i to są przyszli lokatorzy cały komplet na oddaniu bloku? widać tłumy, 34 mieszkania i nikt nie został zaproszony z przyszłych mieszkańców czy może to już wszyscy co na zdjęciu podzielili mieszkania na wynajm ciekawa sytuacja ;/

  2. a na Lipskiej bloki nie poświęcone okna się sypią ale komisja twierdzi że dobre a im w domu też przemarzają, w piwnicach grzyb, klatki 12 lat nie malowane może by chciaż poświęcić

    • No nie moze.za nic!!! Dinozaury byly “nie poswiecone”,to wyginely. Tylko nie moge pojac,jak komunistyczne molochy jeszcze sie trzymaja,choc ochlapane kropidlem nie byly? Ja dom postawilam i tez klechy nie bylo,wiec ubezpieczylam go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj