Szczebrzeszyn znowu stolicą

0
1667
reklama provident sepator yamahaszkola sepator

 

„Festiwal, na którym i autor, i czytelnik moczą nogi w tej samej rzece”(miesięcznik literacki Akcent 1(143)2016

 

Już niebawem, za kilka tygodni w Szczebrzeszynie, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie, odbędzie się druga edycja znakomitego wydarzenia kulturalnego, na które składają się spotkania  z pisarzami, poetami, tłumaczami, językoznawcami, ale także z teatrem, radiem, muzyką i fotografią.

Od 31 lipca do 7 sierpnia w Szczebrzeszynie będzie się odbywał Festiwal „Stolica języka polskiego”

Wielu zacnych Gości, niepowtarzalne rozmowy, klimatyczna muzyka, kiermasz książek i wiele innych atrakcji, a wszystko to w przyjacielskiej atmosferze.

Już wkrótce poznamy szczegółowy program, ale już dzisiaj wiemy, że będzie obfitował w „niezwykłości”. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu, by móc skorzystać z jakże wielu jeszcze możliwości spotkania wielkich postaci w kameralnej atmosferze szczebrzeszyńskiego festiwalu.

Kuratorką Festiwalu jest krytyk literacki i dziennikarka tygodnika „Polityka” – Justyna Sobolewska. Jest jurorką Nagrody Literackiej „Angelus” i Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki. Jest także stałym gościem w programie „Tygodnik Kulturalny” na antenie  TVP Kultura. A do Szczebrzeszyna zaprosi największe gwiazdy polskiej literatury!

Już teraz ruszył Facebookowy profil Festiwalu, gdzie Organizatorzy zamieszczają aktualności. Jeden z festiwalowych dni ma odbyć się w Zamościu – tak zapowiedział w czasie styczniowego wieczoru poetyckiego z Zofią Kucówną w ZDK Piotr Duda – pomysłodawca Festiwalu, pochodzący ze Szczebrzeszyna.

Tak było w ubiegłym roku…..

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here