Nowe przystanki w Zamościu

24
4721

W ramach planowanej przebudowy ulicy Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego powstaną nowoczesne przystanki oraz ławki, które zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą identyfikacji Miasta Zamość z obiektami użyteczności publicznej.

Wspomniane przystanki swoją konstrukcją nawiązują bezpośrednio do loga „Zamość Twierdza otwarta”, tworząc tym samym spójną całość przekazu wizerunkowego miasta.

Przystanek zostanie wykonany ze stalowej konstrukcji kratowej poszytej płytami kompozytowymi wraz z szybą ze szkła hartowanego laminowanego VSG ESG 2x 88,2 mm. Przystanek zostanie wyposażony w wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlenie numeru przystanku.

Dodatkowym udogodnieniem jakie projektant przewidział jest zastosowanie elektronicznej tablicy informacyjnej, która na bieżąco będzie wyświetlała rozkłady jazdy autobusów. W ramach inwestycji projektant zaprojektował również ławki, które bezpośrednio nawiązują do projektowanych przystanków, tak aby wszystko tworzyło jedną spójną całość.

 

 

Ławki zostaną wykonane z laminatu na bazie żywicy poliestrowej i epoksydowej, zbrojonej włóknem szklanym. Projektowane ławki zostaną wykonane z materiału niepalnego oraz odpornego na UV. W jednym zestawie znajdują się trzy ławki o poszczególnych charakterystykach: ławka koloru czerwonego o wysokości 45cm i szerokości siedziska 45cm, ławka  koloru o wysokości 35cm i szerokości siedziska 35cm oraz ławka koloru o wysokości 27cm u szerokości siedziska 27cm.

Projektantem przystanków oraz ławek jest Pan Damian Łokaj, który z ramienia firmy MaKo Consulting wykonał opracowanie mające na celu stworzenie nowej wizytówki Miasta Zamość. 

źródło: Mako Consulting

-Reklama-

24
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Miki
Gość
Miki

Ja pamiętam stare przystani może nie były ładne ale chronily przed deszczem, słońcem teraz są jakieś szklarnie ani od słońca ani od deszczu nie wspomnę o tym że starszym ludziom nawet na ławkę źle wskoczyć…. Masakra jakaś znowu będą zmieniać haha na co teraz? Pokazowka jak wszystko w mieście kto tym zarządza ścieżki z kamienia droga z kostki ludzie władzy to wszystko powinno być praktyczne a nie tylko ładne, latarnie też jak z Oswiecimia (nie obrażają tego miejsca) ehhh Zamość perła Renesansu

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Nie przez Peowiaków, tylko do końca Partyzantów, Łukasińskiego i Piłsudskiego.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Co się tak kłócicie o te przystanki, forma odważna, w biało-czerwonych barwach i można sobie usiąść na Zetce. Niech będzie coś nowego, na miarę czasów, a najważniejsza rzeczą w tym projekcie jest tablica elektroniczna z aktualnie najbliższym autobusem. Problem jest w samym MZK które nie słucha ludzi, tylko prowadzi autobusy jak chce. Ja bym zmienił rozkład jazdy autobusów, żeby z rana było więcej i co 20 minut. Rozkład tragiczny, z Partyzantów (ZDK) na Kilińskiego nie da się zdążyć na ósmą. 9-ka z Partyzantów(ZDK) na przystanek koło Budmatu na Kilińskiego jedzie 25 minut. Trasa jest poprowadzona tragicznie i z rana pakuje… Czytaj więcej »

Nina
Gość
Nina

Jak można zrobić coś takiego takiemu pięknemu renesansowemu miastu, porażka, wstyd. PASKUDZTWO

Raf
Gość
Raf

Projekt tragiczny. Projektant zapewne ma znajomości w Urzędzie Miasta, gdyż nikt z choć odrobiną wyczucia smaku nie zaakceptowałby czegoś takiego.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wygląda naprawdę intersująco, tylko myślę żę nie postoi to zbyt długo w stanie idealnym. Na bank pojawią się ludzie którzy to zepsują czy też zamalują lakierem

Olaf
Gość
Olaf

Po prostu masakra.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ludzie to dziwaki wiecznie z niczego nie zadowolone !!!!problem bo sie nie ma gdzie schronic ,albo ze komus kur,,,,a ptaki przeszkadzaja !!!!no patologia w tym zmc dla was to nic nie jest praktycznie wies zascianek itd urodzilo to sie w chlewie i tak pasuje !!!!

kalosz
Gość
kalosz

monitoring polecam napierw zainstalowac i poprawic bezpieczenstwo i antywandalizm….

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

świetnie dopasowane do tych lamp obozowych na plantach pospawanych z kawałka blachy i kątownika
koszmarna brzydota to oświetlenie

Katol
Gość
Katol

A te przystanki będą sprzątane czy brudne jak wszystkie pozostałe w Zamościu. Przystanki to niestety nie wyjątek cały Zamość jest brudny : zaśmiecony , zarośnięty. Brak tu gospodarza, króluje urzędnicze chamstwo i disco-polo

Kiedyś to było
Gość
Kiedyś to było

Kocham ten naród, jedyne co to tylko narzekać potrafi. Najlepiej zostawić wszystko jak jest, bo teraz każda zmiana głupia i bez sensu.

lila
Gość
lila

Ani się przed wiatrem schronić, ani stanąć swobodnie pod tym, żeby nie stać w tłumie. Niepraktyczne i przesadzone…

aga
Gość
aga

Szkoda, że w projekcie nie ma zabezpieczenia przed ptasimi kolizjami.

TORRES20400
Gość
TORRES20400

Tępy żłobie. Weź tam sobie, zorganizuj jakąś samoświadomość estetyczną: https://fotoblogia.pl/7751,osobliwe-przystanki-z-terenow-bylego-zsrr

wiesz kto
Gość
wiesz kto

dopuść do żłoba to Ci cccp będą wypominać . Od XXII wieku nie uciekniesz filozofie .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do naszej architektury to raczej nie pasuje.

Mx
Gość
Mx

Wszystko musi pasować do starówki ludzie Zamosc to nie tylko starówka przystanek jest jak rzeźba i na pewno jak powstana staną się faktem medialnym który dodatkowo miasto wypromuje

TORRES20400
Gość
TORRES20400

Jest to tak prymitywne, że nawet nie wiadomo jak to komentować. Żenada. Stajl rodem z Białorusi (nikogo nie obrażając).

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dużym plusem będą tablice z rozkładem jazdy. Obecnie przystanek nr 153 wygląda jak ciuchland szkoda, ze nikogo to nie obchodzi.
https://www.google.pl/maps/@50.7339735,23.2506971,3a,17.4y,60.63h,88.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1sewhGhiYF4SqCRRGgldB7zQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

roman 2
Gość
roman 2

Czas wieś odchamić ? Spoko ok.

Żul
Gość
Żul

O!! Nawet będzie się gdzie przespać! SUPER!

TORRES20400
Gość
TORRES20400

Niepraktyczne, nie dostosowane, formalnie nie wybronienia. Ogólnie nieśczęście.