Najlepszy policjant drogówki woj. lubelskiego wybrany!

0
587

 

Najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim.

Za nami już 32 edycja tego konkursu. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 24 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

page1image41025952

page2image41235248

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Z kolei na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.Dzisiaj,
w drugi dzień zawodów, policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.