Murem za Wnukiem!

0
2510

Murem za Wnukiem

Rankiem 13 kwietnia, na Rynku Wielkim odbył się briefing prasowy z udziałem samorządowców z Lubelszczyzny i Posła Przemysława Czarnka. Murem za prezydentem Andrzejem Wnukiem, przed zbliżającą się II turą wyborów samorządowych, stanęli m.in. Poseł Przemysław Czarnek, marszałkowie Jarosław Stawiarski i Michał Mulawa, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, starosta zamojski Stanisław Grześko, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, radni Rady Miasta Zamość z przewodniczącym Piotrem Błażewiczem.

Doceniając piękno renesansowego Zamościa, marszałek Stawiarski podkreślił, że:„Zamość, tak jak większość miast na wschodzie wymaga ciągłej rewitalizacji, ciągłych zmian i ciągłego rozwoju. Przez ostatnie 9 lat rządów prezydenta Andrzeja Wnuka, Zamość pozyskał ponad 350 milionów dotacji unijnych. (…) Jest w Zamościu wizja prowadzenia tego miasta w sposób zrównoważony. (…) Andrzej Wnuk spełnia pokładane nadzieje, bo żeby być dobrym gospodarzem, trzeba mieć plany a Andrzej ma taki plan. Żeby być dobrym gospodarzem, trzeba być kreatywnym, a Andrzej jest kreatywny. Żeby być dobrym gospodarzem, trzeba wyczuwać nastroje społeczeństwa i Andrzej to potrafi. Przez 9 lat udowodnił, że nie macie się czego wstydzić”. Marszałek Jarosław Stawiarski zaapelował o oddanie głosu na Andrzeja Wnuka.

Wicemarszałek Michał Mulawa podkreślił, że w Zamościu marzenia rozwojowe wielu pokoleń zamościan spełniają się dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa. Dzięki skutecznemu zarządzaniu przez prezydenta i zrównoważonemu podejściu do rozwoju regionu, miasto stało się przestrzenią wielkich inwestycji, rozwijając potencjał gospodarczy i umacniając pozycję turystycznej perły regionu i kraju.

Radny sejmiku Krzysztof Gałaszkiewicz zapewnił, że w nowej kadencji, radni chcą współpracować z prezydentem Andrzejem Wnukiem na rzecz rozwoju miasta.

Prezydent Andrzej Wnuk nakreślił wizję współpracy z sejmikiem, kładąc nacisk na informację, że Zamość ma szansę pozyskania niebagatelnej kwoty miliona złotych i z całą stanowczością oświadczył, że będzie walczył o te środki, pisząc dobre projekty, by do ostatniej złotówki wykorzystać tę dziejową szansę. Prezydent przypomniał o trwających pracach nad koncepcją Europark, który ma rozwijać przedsiębiorczość w nowoczesnym stylu. Sprzyjać ma temu dobiegająca końca budowa trasy S17. „Czas wykorzystać położenie Zamościa między Ukrainą a centrum Polski, czas na duże inwestycje” – zadeklarował prezydent Wnuk.

„Spektakularny rozwój Zamościa i Zamojszczyzny, to zasługa wielkich programów inwestycyjnych dla samorządów. Z tych programów, samorządowcy z Zamościa i Zamojszczyzny, czerpali tyle, ile było można” – powiedział poseł Czarnek, kierując słowa uznania do prezydenta Wnuka i starosty Stanisława Grześko.

„Wiemy, że ci, którzy popierają kontrkandydata Andrzeja Wnuka, likwidują wszystkie programy inwestycyjne dla samorządów. Nie ma już Programu Inwestycji Strategicznych (96 miliardów złotych), dwukrotnie zmniejszono środki na Program Inwestycji Drogowych” – wyliczył poseł Czarnek.

Nie owijając w bawełnę, poseł wypunktował, że „władza Platformy Obywatelskiej nigdy nie miała pieniędzy na inwestycje samorządowe, stąd, można było jedynie „łatać dziury”. To nie było konieczne w ciągu ostatnich 8 lat, ale będzie konieczne wszędzie tam, gdzie samorządowcy nie pomyślą o dalszym rozwoju i ścisłej współpracy z urzędem marszałkowskim. To wszystko będzie miało kolosalne znaczenie w ciągu następnych 5 lat”.

„Bez pieniędzy rządowych, a ich już nie ma, samorządy takie jak Zamość będą miały ciężko, by rozwijać swoją infrastrukturę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców. Zamość nie będzie miał na pewno tego problemu, widząc doskonałą współpracę prezydenta Andrzeja Wnuka ze zwycięskim marszałkiem województwa lubelskiego i zwycięskim wicemarszałkiem województwa lubelskiego” – bez ogródek wyjaśnił poseł Czarnek, dodając stanowczo, że „tylko prezydent Andrzej Wnuk, ściśle współpracując z marszałkiem województwa lubelskiego, z wicemarszałkiem województwa lubelskiego, z zarządem województwa lubelskiego, z radnymi województwa lubelskiego, z radnymi powiatu zamojskiego, jest w stanie sprostać oczekiwaniom mieszkańców Zamościa w ciągu następnych 5 lat!”

Każdy mieszkaniec Zamościa, 21 kwietnia może oddać głos na konkretny plan, na opracowaną strategię rozwoju miasta, będącą kontynuacją wielu inwestycji, które już służą mieszkańcom i turystom. Gołym okiem widać wyremontowane ulice główne i osiedlowe, tysiące nasadzonych drzew i ustawionych ławek, szkoły i przedszkola po termomodernizacji. Gołym okiem widać też potrzeby, ale po to jest ten konkretny plan.

Każdy mieszkaniec Zamościa, 21 kwietnia może także oddać głos przeciwko takiej strategii, po to tylko, by było inaczej, ale czy lepiej? Jakie są konkrety po tej drugiej stronie? Jaki plan? Jakie kompetencje? Jakie doświadczenie?

Na każde z tych pytań odpowiedzi są nijakie. Chcesz oddać nijaki głos? Mieszkać w nijakim mieście?

dsc 1280 Murem za Wnukiem!

dsc 1232 Murem za Wnukiem! dsc 1233 Murem za Wnukiem! dsc 1234 Murem za Wnukiem! dsc 1237 Murem za Wnukiem! dsc 1239 Murem za Wnukiem! dsc 1242 Murem za Wnukiem! dsc 1244 Murem za Wnukiem! dsc 1247 Murem za Wnukiem! dsc 1253 Murem za Wnukiem! dsc 1256 Murem za Wnukiem! dsc 1258 Murem za Wnukiem! dsc 1265 Murem za Wnukiem! dsc 1270 Murem za Wnukiem! dsc 1274 Murem za Wnukiem! dsc 1277 Murem za Wnukiem! dsc 1280 Murem za Wnukiem! dsc 1283 Murem za Wnukiem! dsc 1291 Murem za Wnukiem!

Poprzedni artykułPijany 28-latek kierowca Audi uderzył w radiowóz (zdjęcia)
Następny artykułKalendarz online dla Twojej firmy – poznaj CALDIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments