XVI Wigilia na Rynku Wielkim – “Bądźmy Wszyscy Razem”

0
283

XVI Wigilia na Rynku Wielkim – “Bądźmy Wszyscy Razem”

 

17 grudnia w przedświąteczny klimat wprowadzi nas niepowtarzalna XVI Wigilia na Rynku Wielkim pod hasłem “Bądźmy Wszyscy Razem”. Organizowana przez Zamojski Dom Kultury, ta wyjątkowa uroczystość obfitować będzie w liczne atrakcje, artystyczne występy i kulinarne doznania.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 15:00 od Zamojskiego Kolędowania, które w magiczny sposób wprawi nas w świąteczny nastrój. W kolejnym punkcie programu, o godzinie 17:00, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, podczas której będzie można podzielić się opłatkiem i skosztować pysznych potraw wigilijnych.

Na scenie o godzinie 17:30 pojawi się ZPiT “Zamojszczyzna”, prezentując niezwykłe widowisko folklorystyczne, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców i gości miasta będzie Eko Jarmark Świąteczny, trwający w dniach 16-17 grudnia w godzinach 10:00-18:00. To doskonała okazja do zakupu oryginalnych prezentów i wyjątkowych ozdób świątecznych, które zachwycą każdego miłośnika atmosfery Bożego Narodzenia.

Nie zabraknie również wyjątkowego Zamojskiego Kolędowania, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 14:00, dodatkowo rozbudowując klimatyczny kontekst przedświąteczny.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawują Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek – Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość. To świadectwo zaangażowania i wsparcia dla lokalnej społeczności.

Organizatorem uroczystości jest Zamojski Dom Kultury, a wśród partnerów gastronomicznych warto wymienić takie restauracje jak Arte Hotel, Bohema, Corner Pub, Hotel Artis, Jubilat, Manufaktura Smaku, Muzealna Ormiańskie Piwnice, Piwnica pod św. Kazimierzem, Renesans, Skarbiec Wina, Smak Story, Verona Cafe Ristorante. Piekarnie Grela, Jutrzenka, Kucharscy, Łepik, PSS Społem zapewnią natomiast świąteczne wypieki dla wszystkich smakoszy.

Współorganizatorzy, w tym Urząd Miasta Zamość, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zamościu, Muzeum Zamojskie, Młodzieżowy Dom Kultury, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, Hurtownia Darpark, Drukarnia Zamdruk, Komenda Hufca ZHP w Zamościu, również przyczyniają się do sukcesu tego wyjątkowego przedświątecznego spotkania.

XVI Wigilia na Rynku Wielkim to doskonała okazja do wspólnego przeżywania magii świąt, integracji społeczności oraz cieszenia się unikalnymi chwilami pełnymi kultury, tradycji i radości. “Bądźmy Wszyscy Razem” w tym wyjątkowym czasie!

eko jarmark swiateczny XVI Wigilia na Rynku Wielkim - wigilia 2023 XVI Wigilia na Rynku Wielkim -

Poprzedni artykuł“Elektryczne Lwy” w Zamościu – ZDJĘCIA
Następny artykułJak wybrać elegancką koszulę męską na Wigilię?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments