I Liceum ma ekopracownię

0
251

Sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu – Jakuba Hałasy, Szymona Malczenki i Jakuba Pilusia w konkursie „Ekopracownia – zielone serce szkoły” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, umożliwił utworzenie nowoczesnej pracowni odnawialnych źródeł energii. Uczniowie pracujący pod kierunkiem nauczyciela fizyki, Jarosława Terleckiego, w ubiegłym roku szkolnym zrealizowali projekt, dzięki któremu zdobyli środki na nowoczesne wyposażenie ekopracowni. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 83340zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach dofinansowania przeznaczył na ten cel 75000 zł., reszta to środki własne szkoły. 

14 listopada 2023 r. w siedzibie I Liceum odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni, w którym uczestniczyli Jerzy Michalski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość oraz  dyrektorzy zamojskich szkół. Podczas spotkania nauczyciele I Liceum, Jarosław Terlecki i Andrzej Mazurkiewicz przedstawili główne cele powstania pracowni oraz szerokie korzyści płynące z jej utworzenia, uczniowie zaś zapoznali zebranych gości z tematem odnawialnych źródeł energii poprzez przeprowadzenie doświadczeń z wykorzystaniem nowych pomocy naukowych i przygotowanej na tę okoliczność prezentacji.

Działanie ekopracowni wpłynie na kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży oraz wskaże korzyści i techniczne ograniczenia wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Poprzedni artykułPrzewodniczący Piotr Błażewicz i Maciej Spozowski dokonali obywatelskiego zatrzymania
Następny artykułUSG ciąży i USG narządów kobiecych (jajniki, macica)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments