Lubelscy terytorialsi mistrzami WOT w biegu na orientację.

0
272

W dniach 3-5 czerwca br. w Szczecinie rozegrały się Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację. W kategorii drużynowej po raz kolejny najlepsza okazała się 2 Lubelska Brygada OT. Drugie miejsce na podium zajęli zawodnicy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT, a trzecie 7 Pomorska Brygada OT.

Po trzech dniach sportowej rywalizacji, w niedzielę u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie zwycięskie medale i puchary odebrali najlepsi zawodnicy i drużyny w poszczególnych kategoriach. Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację drużynowo zdobyła kolejny raz z rzędu reprezentacja 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – 14 Zachodniopomorska Brygada OT. Brązowy medal wywalczyła 7 Pomorska Brygada OT.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział w sumie 164 zawodników z 15 brygad WOT oraz Szkolnictwo Wojskowe WOT. Zawodnicy wystartowali w sześciu kategoriach zależnych od płci i wieku. Organizatorem zawodów był Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 14 Zachodniopomorska Brygada OT.

Biegi na orientację to połączenie sprawności ruchowej z umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, a także prawidłowego odczytywania znaków kartograficznych. Zawodnicy, nie znając wcześniej trasy, muszą w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną na mapie trasę meldując się w tzw. punktach kontrolnych za pomocą chipa. Najlepsi zawodnicy zakończonych mistrzostw wezmą udział w tegorocznych Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegu na Orientację.

Imprezy sportowe organizowane w Wojskach Obrony Terytorialnej są doskonałą formą propagowania zdrowego stylu życia oraz inspiracją dla żołnierzy do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej