Bojowy wrzesień dla AKSON Krok za Krokiem.

0
406

Wrzesień dla zawodników Aksonu Krok za krokiem w Zamościu to czas konfrontacji w zawodach ogólnopolskich.

17-19 września w Kozienicach odbyły się miting para lekkoatletyczny seniorów z udziałem kilku medalistów igrzysk w Tokio.

Zawodnicy Aksonu walczyli w konkurencjach :

Frame Running (rower do biegania z podziałem na klasy sprawnościowe)

Wojciech Kukiełka RR3 (aktualny Mistrz Polski seniorów i juniorów) zwyciężył na 100 i 200m

Natalia Wałaszyk RR2 II miejsce 100 i 200m

Michał Nowosadowski RR3 (srebrny i brązowy medalista MP) IV miejsce

Bartosz Wołos RR2 (junior młodszy) VII miejsce

Kula

Piotr Kawałek IV miejsce (pierwszy start w życiu)

Maczuga

Bartosz Wołos II miejsce

Natalia Wałaszyk III miejsce

Pomimo obfitych opadów w czasie zawodów czasy osiągane w biegach były imponujące.

W dniach 23-26 września odbyły się Międzynarodowe Zawody Bocci a także Turniel Polskiej Ligi Bocci. Dużym sukcesem w rywalizacji międzynarodowej było I miejsce Roberta Skwaryły, który w drużynie zajął I miejsce.

Turniej Polskiej Ligi Bocci  w Konopiskach był jednym z 4 zawodów które mają za zadanie wyłonić mistrza kraju w 4 kategoriach sprawnościowych (gospodarzem finałowego Turnieju jest Zamość). Ciekawe wyniki to wygrana Dominika Krajewskiego BC3 z Mistrzem kraju i niedawnym vice mistrzem europy Damianem Iskrzyckim. Wygrana Roberta Skwaryły i Wiktori Herc  BC1 oraz Mateusza Adamczyka BC4 z mistrzami kraju w swoich kategoriach.

W turnieju brali też udział zawodnicy kategorii OPEN. Przykrą niespodzianką było zajęcie VII miejsca przez drużynę Klonów, gdyż byli oni zdecydowanymi faworytami zawodów. Lepiej spisała się nasza druga drużyna ZIOMKI, która zajęła IV miejsce.

Turniej Finałowy Polskiej Ligi Bocci odbędzie się w Zamościu w dniach 21-24 października na hali tenisowej OSIR.

Polski Związek Bocci jest organizatorem głównym zawodów.