W Hrubieszowie odbędzie się największy piknik wojskowy 
w województwie lubelskim

0
323

W dniu Święta Wojska Polskiego tj. 15 sierpnia br. na terenie stadionu HOSiR
w Hrubieszowie odbędzie się największy piknik wojskowy na terenie naszego województwa. W pikniku tym udział wezmą żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W tym roku obchody Święta Wojska Polskiego będą się odbywały pod hasłem: „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Łącznie na terenie całego kraju odbędzie się 30 festynów wojskowych podczas których przygotowano liczne atrakcje dla ich uczestników, min. pokazy sprzętu, umiejętności żołnierzy.

Taki festyn na terenie województwa lubelskiego odbędzie się w dniu 15 sierpnia br.
w Hrubieszowie na terenie stadionu HOSiR i rozpocznie się od godz. 11.00. W trakcie tego festynu będą liczne atrakcje, pokaz sprzętu jakimi dysponują żołnierze z naszego województwa. Wystawione zostaną stoiska promocyjne poszczególnych jednostek wojskowych stacjonujących na lubelszczyźnie. 

„DOŁĄCZ DO NAS – ZOSTAŃ LEPSZĄ WESJĄ SIEBIE”

Takie hasło będzie towarzyszyło na stoisku promocyjnym 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytoriasi zaprezentują swój sprzęt jaki na co dzień używają żołnierze WOT – zarówno bojowy jak i w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo będzie możliwość porozmawiania z rekruterami, którzy opowiedzą o warunkach służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, a także jak zostać Terytorialsem. Żołnierze udzielą wszelkich niezbędnych informacji dla osób chętnych do wstąpienia w szeregi WOT.

Ponadto w tym dniu odbędzie się bieg „Tropem Wilczym”. Start biegu planowany jest o godz. 12.00 z Deptaku Miejskiego w Hrubieszowie przy ul. Rynek, natomiast meta będzie w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dystans biegu i Nordic Walking wynosi 1963 metry. 

autor: Damian Stanula, 2LBOT

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: “Bajki, baśnie i legendy polskie”. Zaproszenie na otwarcie wystawy
Następny artykułPosłowie zagłosowali za utworzeniem Akademii Zamojskiej. Nowa uczelnia wchłonie UPZ
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments