Pięć medali Orki

0
841

W ostatnią sobotę (10.04) na zamojskiej pływalni kolejną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności mieli najmłodsi adepci pływania. W ramach II rundy Wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików, zawodnicy mogli sprawdzić się na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym(kategoria 10-11 lat) oraz 50 m dowolnym, 50m grzbietowym i 100 m motylkowym(kat.12 lat). Tradycyjnie już na tego typu zawodach obowiązkowym punktem programu, któremu towarzyszą chyba największe emocje są wyścigi sztafetowe. Na szczególne uznanie w ekipie Orki zasługują najmłodsi zawodnicy 10-11 lat, którzy wywalczyli wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyła ekipa Olimpijczyka 23 Lublin przed Wisłą Puławy. W klasyfikacji medalowej Orka z 5 medalami(1-3-1) uplasowała się na miejscu 5. Sklasyfikowanych zostało 13 klubów.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się : Maciej Kędziera-srebro na 50 motylkiem 39.1 i srebro na 100 m stylem dowolnym 1:17.11. Drugim podwójnym medalistą został Jakub Czerwiński-srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym 39.31 i brązowy na 50 m stylem motylkowym 39.66.

W pierwszej szóstce poszczególnych konkurencji nagradzanej pamiątkowym dyplomem znaleźli się: 4 na 50 grzbietem był Juliusz Cieśliński 41.13.  5 na 50 m stylem motylkowym- 44.85 była jedna z najmłodszych uczestniczek (10 lat) tej konkurencji Hanna Sękowska.

Na koniec zawodów znakomicie spisała się sztafeta zamojskiej Orki w składzie mieszanym(Zuzanna Bondyra, Maciej Kędziera, Hanna Sękowska i Jakub Czerwiński) na dystansie 4x50m stylem dowolnym zdobywając złoty medal! W tym wyścigu młodzi pływacy Orki nie pozostawili złudzeń pozostałym ekipom co do tego kto jest najszybszym zespołem! Drugi na mecie zespół Olimpijczyka 23 Lublin wyprzedzili o ponad 3 sekundy a 3 zespół AZS UMCS Lublin o 8 sekund!

Ponieważ rozgrywki ligowe oparte są głównie na klasyfikacji drużynowej nie wypada nie wymienić pozostałych zawodników Orki, którzy choć nie zdobyli jeszcze indywidualnych laurów to i tak przyczynili się do sukcesu drużynowego: Karolina Bondyra,  Laura Ciambella, Emilia Kicińska, Zuzanna Bosiak, Marlena Załuska, Mikołaj Ferens, Filip Kierepka, Hubert Leszkowicz, Antoni Adamczyk, Patrycja Stadnik, Kacper Kukułowicz, Stanisław Kahan, Michał Franczuk, Alan Mazur, Magdalena Kudyk i Paweł Bondyra.

W tym samym czasie, 10-11.04 w Warszawie na długiej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozegrano kolejne zawody ogólnopolskie z cyklu Grand Prix Puchar Polski. Zawody były jednocześnie przedostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej-ostatnia podczas MP seniorów pod koniec kwietnia w Lublinie. W Warszawie na wyróżnienie zasługują specjalistki stylu zmiennego Julia Bednarz, Zuzanna Sioma i Kasjana Wyłupek. Julia Bednarz za dwie konkurencje: 200 i 400 m stylem zmiennym uplasowała się na drugim miejscu zarówno w kategorii 17-18 lat jak i open za zawodniczką MKP Szczecin Mileną Możdżan. Wywalczyła również wysoką 6 lokatę w stylu dowolnym za start na 200 i 400 metrów. Zuzanna Sioma uplasowała się na miejscu 3 w kat.17-18 lat a w open na miejscu 6. Kasjana Wyłupek za te same starty uplasowała się na drugim miejscu w kategorii 14 lat. W klasyfikacji najlepszych specjalistek stylu motylkowego za dwa starty w kategorii 15 lat 8 lokatę wywalczyła Iza Naklicka.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów.