LM w piłce ręcznej mężczyzn 2022/23: Barcelona vs. Elverum

0
7
GAIA

Liga Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn 2022/23 to 30 edycją europejskich rozgrywek. W turnieju bierze udział 16 klubów, które podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach, na tym etapie podzielone są na dwie grupy po osiem zespołów. Jeden z najciekawszych meczów Ligi Mistrzów – Barcelona vs. Elverum – możesz oglądać i stawiać zakłady na stronie  Spotkanie tych drużyn odbędzie się 9 lutego o godzinie 21.45.

Rywalizacja w dwóch grupach po osiem osób rozpoczęła się 14 września 2022 roku, a kulminacją walki o trofeum Ligi Mistrzów będzie Final Four, który odbędzie się w Kolonii w dniach 17-18 czerwca 2023 roku. Aktualnymi posiadaczami pucharu Ligi Mistrzów jest hiszpańska Barcelona.

Barcelona rozpoczęła obronę tytułu po niewiarygodnym poprzednim starciu w Lidze Mistrzów, w którym trofeum rozstrzygnęło się w finale z Polonią Kielce w rzutach karnych (dopiero drugi raz w historii turnieju). W sezonie 2022/23 strony zagrały też w tej samej grupie w rundzie wstępnej. Barcelona wygrała z wynikiem 46:30.

Losowanie fazy grupowej było o tyle specyficzne, że zespoły z grupy B zdobyły łącznie 16 poprzednich tytułów Ligi Mistrzów UEFA (10 Barcelona, 4 dla Kiel i po jednym dla Kielc i Celje). Z kolei osiem zespołów z grupy A ma w historii ligi tylko jedno zwycięstwo, a odniósł je Magdeburg 20 lat temu. Jednak sam ten fakt nie powinien świadczyć o nierównym składzie grup.  Na przykład ekipa Veszprem, choć nigdy nie wygrawała Ligi Mistrzów, czterokrotnie grała w finale.

11 kolejka LM w piłce ręcznej

W lutym 2023 roku startuje 11 kolejka turnieju Liga Mistrzów w piłce ręcznej. W tym dniu odbędzie spotkanie 16 drużyn, w tym także mecz Barcelona vs. Elverum. Oto jakie drużyny zagrają w tej kolejce:

  • Veszprem-GOG
  • PPD Zagrzeb-PSG
  • Porto-Dinamo Bukareszt
  • Kiel-Łomża Kielce
  • Aalborg-Szeged
  • Barcelona-Elverum
  • Wisła Płock-Magdeburg
  • Nantes-Celje

Elverum Handball to norweski klub piłki ręcznej z Elverum. Elverum Handball obecnie rywalizuje w Grundigligaen, norweskiej najwyższej lidze piłki ręcznej. Klub powstał w 1946 roku na zebraniu założycielskim liczącym 26 członków.  Ekipa 6 razy wygrywała Mistrzostwa Norwegii w piłce ręcznej i 5 razy Puchar Norwegii.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments