Każdego dnia na przestrzeni ostatnich kilku lat doświadczamy ogromnego postępu technologicznego w wielu dziedzinach. Kiedyś, aby opłacić rachunki, musieliśmy pójść do banku i tam dokonać przelewu. Dzisiaj możemy to zrobić online, nie wychodząc z domu.

Tak samo jest z kasynem, dzisiaj nie trzeba iść do kasyna lądowego, aby zagrać w ruletkę lub blackjacka. Obecnie wszystkie te gry znajdują się w kasynach online, np. Vulkan Casino. To tutaj jest dostępna online ruletka i online automaty do gier.

Narzędzie e-learningowe do nauczania

Współczesny postęp technologiczny znalazł swoje zastosowanie również w rozwoju edukacji. Nowoczesne technologie pozwalają ludziom szybciej i łatwiej dotrzeć do wiedzy, której szukają i zdobywać nowe umiejętności nawet na odległość.

Podstawowym narzędziem nauki na odległość są internetowe platformy e-learningowe, czyli specjalnie stworzone strony internetowe, na których można znaleźć odpowiednie materiały do nauki. Na nich bezpośrednio toczy się cały proces nauczania.

Szczególnym zainteresowaniem platformy e-learningowe zaczęły cieszyć się od początku pandemii koronawirusa. To właśnie wtedy ludzie szukali dodatkowych zajęć i sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu.

Na nauczanie online przerzucili się wszyscy: szkoły, uczelnie, uniwersytety i nawet niektóre firmy. W jednej chwili okazało się, że przyszłość w internecie jest możliwa i sfera edukacji może spokojnie się tam rozwijać.

Platformy edukacyjne dla uczniów i studentów

W pierwszej kolejności, na platformach e-learningowych zaczęli pracować nauczyciele, uczniowie, studenci i wykładowcy uniwersyteccy.

Nauka zdalna na początku wydawała się dużym wyzwaniem jak dla nauczycieli, tak i dla dzieci, i ich rodziców. Z czasem jednak pojawiło się więcej edukacyjnych platform dla dzieci, które pomagają im w oswojeniu nowej wiedzy. Przyjrzyjmy się zatem kilku najpopularniejszym:

  1. Google classroom zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce, jako narzędzie edukacyjne. Jest to dość przejrzysta i łatwa w obsłudze platforma, która pozwala zorganizować zajęcia nauczyciela z uczniami.

Można tu łatwo dodać materiały, wysłać uczniom potrzebne załączniki, sprawdzić ich wiedzę i wystawić oceny. Google Classroom ma wersję na komputer i telefon.

  1. Zoom – to kolejna popularna platforma wykorzystywana przez szkoły do prowadzenia regularnych zajęć. Jedna wideokonferencja w Zoomie trwa 45 minut, dokładnie tyle, ile standardowa lekcja w polskich szkołach.

Podczas jednej wideokonferencji w Zoomie może uczestniczyć 100 osób. Lekcje w Zoomie są darmowe. Ich obsługa przypomina obsługę Google Classroom.

  1. Quizlet, czyli specjalna platforma ze zdalnymi testami. Ta platforma potwierdza teorię, że można przyjemnie uczyć się online i wiedza może być przyswajana w postaci testu.

Na tej platformie to nauczyciel tworzy swój test, a następnie wysyła link całej klasie, aby mogli się do niego podłączyć. Testy w quizlet mogą być tworzone w dowolnym temacie.

  1. Superkid.pl – to platforma edukacyjna dla dzieci z nauką języka angielskiego. Dana platforma oferuje dzieciom zadania, wypracowania i łamigłówki, które przydadzą się podczas codziennej nauki języka obcego.

Zadania są odpowiednio dostosowane do poziomu językowego ucznia. Na platformie mogą uczyć się dzieci, które mają trudności z nauką języka obcego, jak i dzieci, które potrzebują dodatkowych zajęć na wyższym poziomie niż ich poziom w szkole.

Platformy online dla różnych branży

Nie tylko dzieci i studenci obecnie korzystają z platform e-learningowych. Jako że wiele szkół prywatnych zostało zamknięte, wszystkie szkolenia i dodatkowe kursy zostały przeniesione do wymiaru online.

Dzisiaj na przestrzeni internetu można nauczyć się języków obcych, prowadzić własne szkolenia, trenować online, odbyć kursy biznesowe, kulinarne, księgowe i wiele innych. Zobacz jakie platformy najlepiej wybrać.

Udemy

Ta platforma łączy w sobie kursy z zakresu różnych dziedzin, zaczynając od makijażu i paznokci kończąc branżą IT i SMM. Kursy prowadzone są przez prawdziwych profesjonalistów swojego dzieła. Udemy posiada ponad 20 000 ekspertów, a kursy na platformie są płatne.

WiziQ

Ta platforma od drugiej strony medalu, która pomaga ludziom w tworzeniu ich platform za pomocą wybranych narzędzi i instruktorów. To świetna platforma do prowadzenia webinarów i lekcji na żywo. Posiada ona dużą ilość slajdów i innych narzędzi, służących do tworzenia prezentacji online.

RUZUKU

To bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze platforma, która nie wymaga od użytkownika posiadania specjalnej wiedzy technologicznej. Na danej platformie nawet początkujący użytkownik nie będzie mieć problemów z umieszczeniem informacji lub pobraniem wybranego kursu.

CourseCraft

Zmiana swojego bloga w naprawdę dochodowy biznes stanie się możliwa dzięki Course Craft. Znajdziesz tu interesujące i merytoryczne kursy. Możesz tu tworzyć lekcje, dyskusje, fora i nawet quizy.

Na platformie jest dostępna metoda płatności PayPal, co ułatwia szybkość transakcji i jej powszechność, bo będziesz mógł tu znaleźć ludzi z całego świata.

SkillShare

Tutaj możesz zapisać się na cały pakiet kursów i płacić jedynie za subskrypcję. Głównym celem platformy jest nauczenie ludzi nowych umiejętności. SkillShare wykorzystuje do tego wideo i projekty klasowe dostępne dla grup i poszczególnych osób.

Zdalne nauczanie dostępne dla każdego

Jak widać, w internecie istnieje masa platform i portali, które pomogą każdemu w nauce. Wykorzystywane są do tego różne narzędzie i metody. Możesz uczyć się na żywo lub z wykorzystaniem wcześniej zapisanym informacji w formie pisemnej czy wideo, płatnie lub bezpłatnie.

Obecnie w internecie możesz nauczyć się wszystkiego, jeśli tylko masz chęci i czas!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments