Świadczenie usług jako wolny strzelec ma wiele zalet i daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy lub całkowitego przejścia na tę formę zatrudnienia. Wybór zawodów, jaki mogą wykonywać freelancerzy, jest praktycznie nieograniczony. Niektóre z projektów mogą wymagać określonej lokalizacji czy odpowiedniej ilości czasu wolnego, z kolei inne nie posiadają większych ograniczeń i pozwalają na pracę na własnych warunkach.

Wiele branż jest niezwykle konkurencyjnych i tylko najlepsi freelancerzy mają szansę na zdobycie wymarzonego zlecenia. Istnieje jednak wiele niszowych usług, które mogą zaoferować potencjalnie dużo pracy i dochodów, a konkurencja w nich nie jest aż tak silna.

Sprawdźmy jedne z najbardziej niezwykłych ofert pracy dla freelancerów, które mogą stanowić doskonałą inspirację dla rozwijania nowych umiejętności i poszukiwania nowatorskich sposobów na zwiększenie dochodów.

Swat, twórca profili randkowych, organizator randek

Internetowy przemysł randkowy kwitnie, stąd też freelancerzy, którzy mają umiejętność nawiązywania kontaktów i lekkie pióro mogą wykorzystać ten trend i znaleźć interesujące dla siebie zlecenia.

Zadaniem profesjonalnych swatów jest ułatwienie znalezienia drugiej połówki innym osobom. Takie osoby powinny posiadać szerokie grono kontaktów oraz wykazywać się empatią, zrozumieniem potrzeb drugiej osoby i dobrą intuicją. Usługi kojarzenia par, mogą być świadczone online lub w danym mieście.

Randkowanie w Internecie jest bardzo popularne, jednak nie każdy potrafi „zareklamować” swoją osobę w atrakcyjny sposób. Dzięki wolnym strzelcom, którzy posiadają lekkie pióro, mają oni okazję stworzyć profil, który przyciągnie większą liczbę interesantów, a tym samym ułatwi znalezienie osoby o najlepszym możliwym dopasowaniu.

Randkowy concierge pomaga parom w planowaniu randek i ustala z nimi wszystkie szczegóły, począwszy od miejsca spotkania, pomysłu na rozrywkę, wynajmu samochodu i zdobycia zaproszeń na imprezy zamknięte. Celem jest zapewnienie parze doskonałej zabawy. Powstają specjalne portale, na których można wynająć osobistego organizatora randki. Zarobki w tej branży są uzależnione nie tylko od podstawowego wynagrodzenia, ale także od napiwków przyznawanych przez zadowolone pary.

Nurek do piłek golfowych

Ta profesja jest jedną z najbardziej zaskakujących, ale również świetnie opłacanych, szczególnie w krajach, w których golf cieszy się ogromną popularnością. Zagubione piłeczki leżące gdzieś w błotnistych kałużach lub zarośniętych stawach nie są już skazane na zapomnienie. Zadaniem profesjonalnych nurków do piłek golfowych jest wydobycie piłeczek z najbardziej niedostępnych miejsc.

Szacuje się, że tacy poszukiwacze są w stanie zarobić nawet do 100 tysięcy dolarów rocznie. Sami nurkowie uważają to za doskonałą zabawę, porównywalną z zabawą w poszukiwanie skarbów.

Moderator forum i czatów

Ta praca nie należy może do najlepiej opłacanych, jednak wiele firm stara się utrzymać swoje fora i czaty na jak najwyższym poziomie, zmniejszając do minimum ilość spamu i nieprzyjemnych wiadomości. Zadaniem moderatora jest uważne śledzenie tego, co dzieje się na stronie, usuwanie, moderowanie i zgłaszanie zakłóceń i dbanie o pozytywną atmosferę wśród użytkowników.

Internetowy przewodnik po mieście

Osoby tęskniące za podróżowaniem nie muszą rezygnować z poznawania nowych miejsc. Freelancerzy, którzy doskonale znają okolicę, w której mieszkają, często organizują specjalne internetowe wycieczki, w których zabierają klientów na długi spacer i relacjonują im wszystko za pośrednictwem kamery. Dzięki temu osoby głodne wrażeń mogą opłacić bilet i dołączyć do swojego przewodnika, a nawet zadawać mu pytania. Jest to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi i kultur, a także trudno dostępnych miejsc.

Freelancer, który chce pełnić funkcję przewodnika, powinien posiadać nie tylko dobrą wiedzę o regionie, ale także znać język obcy oraz mieć łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów.

Internetowy genealog

Coraz więcej osób jest zainteresowana tworzeniem własnych drzew genealogicznych oraz poszukiwaniem przodków. Osoby, które lubią historię i odkrywanie tajemnic oraz nie zrażają się trudnościami, z pewnością odnajdą się w tym zawodzie, oferując swoje usługi innym. Jeśli tak, możesz zarabiać, robiąc to dla innych ludzi. Genealogia to niezwykle popularny temat i nie ma końca ludziom poszukującym odległych krewnych, również tych, którzy mogą znajdować się w innych krajach.

Streamer gier

Granie w gry i streamowanie tego, co dzieje się w trakcie to niezła zabawa i sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Można grać w gry wideo lub gry hazardowe, na przykład te oferowane przez kasyno Vulcan, wchodzić w interakcje z fanami i rozwijać społeczność. Nie jest to jednak łatwy zawód, ponieważ poza graniem, należy pozostać w stałym kontakcie ze społecznością, rozmawiać z nimi i dostarczać im rozrywki. Jest to dość stresująca kariera, ponieważ aby utrzymać zainteresowanie odbiorców, należy stale być w grze i z jednej strony skupiać się na akcji, a z drugiej pozostać pozytywnym bez względu na okoliczności.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments