Nietypowe miejsca noclegowe w Polsce

0
25

Kiedy przychodzi czas na urlop i gdy już jesteśmy zmęczeni zwykłą szarą codziennością, warto wybrać się do takiego miejsca, które będzie totalnie odmienne niż to, co znamy. Wręcz niezwykłe noclegi czekają na nas, jeśli tylko poświęcimy trochę czasu na przeszukanie interesujących baz noclegowych. Może się okazać, że nasza wyszukiwarka “wyrzuca” z siebie idealne oferty, dokładnie jak gry na pieniądze wygrane. Przyjrzyjmy się zatem, co może być nietypowym miejscem noclegowym?

Czy można spać na drzewie?

Zdecydowanie można pokusić się o taką niekonwencjonalną formę nocowania, nawet gdy towarzyszą nam dzieci. Z psami to już niestety bywa gorzej i to z wiadomych powodów. Właściciele obiektów oferują bowiem często noclegi w drewnianych konstrukcjach, które są zazwyczaj na jakimś podwyższeniu np. na palach, jak i w oparciu o same drzewa. Polecanymi noclegami, w których można spełnić marzenia o domku na drzewie są: “Figlarnia” na Kaszubach, “W drzewach” w Nałęczowie, “Domek na drzewie” na górze Żar, “Lost garden” w miejskim rezerwacie w Poznaniu, “Siedlisko Sobibór” nieopodal Włodawy na Lubelszczyźnie, gdzie frajdą jest lot helikopterem. Jednak najbardziej niezapomnianym przeżyciem dla dużych i małych może być pobyt w tajemniczej krainie Turisede, która leży na granicy polsko – niemieckiej. Park przygód Kulturinsel posiada wiele różnorodnych atrakcji w swej ofercie, w tym także nocowanie w Hotelu Domków na Drzewach po obu stronach Nysy.

Najbardziej zaskakujące obiekty na nocleg

Spać można nawet pod gwiazdami, jeśli jest to naszym życzeniem. Coraz więcej gospodarzy pragnie stworzyć niezwykłe i niezapomniane miejsca dla swych gości. Możemy z rodziną wybrać się na nocowanie w namiocie Indian w Beskidach koło Limanowej lub w mongolskiej jurcie na “Koziej farmie” na Mazowszu. Z kolei na Podlasiu czeka na nas “Dom na rykowisku” i wozy cyrkowe przerobione na wygodne miejsce do spania. Kiedy pragniemy nieco luksusu, znajdziemy go nieopodal, na terenie dawnego dworca Białowieża Towarowa, który został zbudowany za cara Mikołaja II. Możemy liczyć w nim na ekskluzywne pokoje w zabytkowym wagonie lub w wieży ciśnień. Inną opcją na udany pobyt jest wynajem domku niczym z filmu “Władca pierścieni”. Hobbitowy domek powstał bowiem na Podkarpaciu, którego gospodarz włożył wiele pracy i serca w jego budowę. Jeśli jednak tutaj nie znajdziemy dla nas odpowiedniego terminu, wówczas czeka na nas cały hobbitowy kompleks na Kaszubach. Kiedy i to nie będzie dla nas wystarczająco ciekawe, wówczas można zdecydować się na pobyt w starym wiatraku czy młynie, na barce lub domkach na wodzie. Jak widać, wybór jest ogromny,więc mamy szansę na znalezienie czegoś dla siebie. Nasze preferencje będą nas kierowały na właściwy tor, aby znaleźć taki nocleg, który spełni wszelkie nasze oczekiwania i pozwoli wypocząć.

Nocowanie w kopalni

Ten niecodzienny sposób na zwiedzanie i nocleg pod ziemią oferuje Kopalnia soli “Wieliczka” oraz Kopalnia soli “Bochnia”. Spać można tam naprawdę głęboko, bo 125 metrów pod ziemią w Komorze Słowackiego na terenie Wieliczki, lub 250 metrów pod powierzchnią ziemi w Bochni. Wyjątkowe powietrze, szczególny mikroklimat w tych miejscach, sprawia, że chętnych nie brakuje, nawet jeśli mielibyśmy spać blisko innych ludzi. W obiektach tych nie ma co liczyć na prywatność, gdyż łóżka są ustawione w jednej wielkiej przestrzeni, oddzielone od siebie jedynie ściankami z deseczek. Na pewno nie jest to miejsce, w którym możemy spędzić kilka dni urlopu, a jedynie jedną noc w ramach atrakcji, której na pewno nie zapomnimy.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments