Tomaszowianka mistrzynią świata! Złoto Moniki Skinder.

0
535
Monika Skinder/Facebook

Monika Skinder, biegaczka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski wywalczyła wczoraj złoty medal w sprincie techniką klasyczną podczas Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Sukces tomaszowianki jest tym większy, że zdobyła ona pierwszy w historii złoty medal MŚJ dla Polski, co nie udało się nawet Justynie Kowalczyk.

Mistrzostwa rozpoczęły się we wtorek (9.02) w fińskim Vuokatti. W finale 19- letnia Monika Skinder zwyciężyła zdecydowanie, wyprzedzając o 0.71 sekundy Szwedkę Moę Hansson. Na najniższym stopniu podium stanęła również Polka – Karolina Kaleta, która przegrała walkę o srebro o zaledwie dwie setne.

Przypomnijmy, że dla tomaszowianki jest to już drugi medal mistrzostw świata juniorek. W 2019 r. w Lahti wywalczyła ona srebro w również w sprincie stylem klasycznym.