GAIA

Po zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zwódne do szpitala trafili dwaj mężczyźni podróżujący oplem. Samochód zjechał z jezdni i kilkukrotnie koziołkował. Kierowca osobówki w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek w miejscowości Zwódne. Jak wstępnie ustalili powiadomieni o nim policjanci kierujący oplem prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości niedostosowanej do warunków drogowych nagle zjechał z jezdni. Kilkukrotnie koziołkował i zatrzymał się na terenie pobliskiego pola.

Dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 32 lat, którzy podróżowali oplem wymagali pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowie przewiozła ich do szpitala. Policyjne badanie jednego z nich, który prawdopodobnie kierował osobówką wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. nietrzeźwy był również pasażer. Od obu mężczyzn została pobrana krew. Badanie wykaże dokładne stężenie alkoholu w ich organizmach.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy i policjanci. Funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Prowadzone tam czynności procesowe pozwolą na ustalenie szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Ponownie apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Kierowcy, którzy nie zważając na bezpieczeństwo własne i przewożonych pasażerów siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu są zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie jest nie tylko zabronione przez prawo – za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale również społecznie nieakceptowane i bardzo niebezpieczne.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments