Balladyna w Zamościu – Narodowe Czytanie 2020

1
423

5 września 2020 roku o godz. 10.00 na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. Lekturą, która w tym roku będzie czytana jest Balladyna Juliusza Słowackiego. Lektorami będą mieszkańcy Zamościa.

Balladyna to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat powstał na emigracji. Juliusz Słowacki połączył w tym utworze realizm oraz fantastykę. To opowieść o niezdrowej rywalizacji, żądzy władzy i sukcesu za wszelką cenę…

Wydarzenie odbywa się co roku i jest ogólnopolską akcją, podczas której Polacy wspólnie czytają największe dzieła polskiej literatury. Od początku cieszy się wielką popularnością oraz doskonałym odbiorem społecznym. Jednoczy i angażuje różne środowiska – instytucje państwowe, szkoły i organizacje społeczne, osoby życia publicznego, przedstawicieli mediów oraz czytelników.

W poprzednich latach czytaliśmy już takie dzieła jak: Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia i Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, a także nowele polskie.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Sali Consulatus Ratusza Miejskiego w Zamościu.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

WAŻNE: Podczas spotkania obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

[materiał nadesłany]

plakat 02 Balladyna w Zamościu – Narodowe Czytanie 2020

 

Poprzedni artykułPowszechny Spis Rolny 2020
Następny artykułZakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Tyszowce.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
somsiad

fajnie jakby przeczytali cos mniej znanego np: Wampir Reymonta 🙂 no i czytali od poczatku do konca a nie tak skakali po fragmentach
ps fajne ktos fragmenty wybral, np o tym ze grał na dudzie, taki polityczny smieszek troche to musial wybierac, ciekawe czy w calej Polsce czytali te same fragmenty?