Policjant z Łabuń zatrzymał nietrzeźwego kierowcę quada.

0
179
- reklama-

Policjant z Łabuń będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę quada. 49-letni kierujący czterokołowcem miał ponad 1,5 promila alkoholu, a na swoim koncie dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant zareagował instynktownie. Udowodnił tym, że dla policjantów niezależnie od tego czy pełnią służbę, czy mają czas wolny bezpieczeństwo innych jest najważniejsze. Wkrótce 49-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj dzielnicowy gminy Komarów Osada st. asp. Marcin Gołębiowski na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Łabuniach będąc w czasie wolnym od służby przejeżdżał drogą biegnącą przez miejscowość Ruszczyzna. W pewnym momencie zauważył kierującego czterokołowcem, który nie trzymał równego toru jazdy. Stwarzało to zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy quada, ale i dla innych użytkowników drogi. Policjant natychmiast zadziałał. Zatrzymał kierującego i powiadomił dyżurnego zamojskiej jednostki Policji. Na miejscu pojawili się policjanci z ruchu drogowego, którzy wykonali dalsze czynności z zatrzymanym kierowcą.

Kontrola alkomatem wykazała, że 49-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu, a kierujący siadając za kierownicę quada złamał orzeczone w stosunku do niego dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Przestępstwem jest również złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a za jego popełnienie można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

D.K-

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments