Zamojscy sumici z medalami

0
814

Na doyho węgierskiego miasta Szigetszentmiklos w dniach 26-29 września rozegrano Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w sumo, w których zamojscy zawodnicy z trzech klubów wywalczyli cenne trofea.

W kadetach Martin Sendłak  z Legionu Zamość zdobył brązowy krążek w wadze do 65 kg. Pomyślnie rywalizację kończyli również juniorzy U18. W kategorii do 50 kg na trzecim miejscu sklasyfikowana została Marta Gruszkiewicz, z kolei Michał Sokołowski zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg. Obydwoje trenują na co dzień w UKS Sorga Zamość.

Jakby tego było mało, w turnieju drużynowym Michał Sokołowski wraz z reprezentacją Polski wywalczy kolejny, tym razem brązowy medal.

W drużynie kobiet walczyła natomiast Martyna Kłos z Lidera, również zdobywając brązowy medal.

Do zawodów zawodników przygotowywali trenerzy Ryszard Radliński – Sorga, Bartłomiej  Wach – Legion i Sławomir Dudek – Lider. W przyszłym roku Mistrzostwa Europy w tych kategoriach wiekowych odbędą się w Rumunii.

Warto przypomnieć, że niedawno, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Młodzieżowców w Tallinnie, zawodnicy UKS Sorga Zamość zdobyli aż pięć medali.

Poprzedni artykułPiątek, piąteczek, piątunio z … Padwą Zamość
Następny artykułZamość: Przedwyborcza debata o ekologii w Klubie Jazzowym “Kosz”