Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA]

0
502
- reklama-

W niedzielę 22 września strażacy z Zamojszczyzny udali się na coroczną, diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie.

W pielgrzymce, która zorganizowana została już po raz 11., udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zamojskiego. Centralną częścią pielgrzymki była Msza święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Mszę w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowali ks. prał. Eugeniusz Derdziuk, proboszcz sanktuarium oraz ks. kan. Andrzej Chmaj kapelan powiatowy strażaków. Po mszy udano się do kaplicy św. Rocha.

W pielgrzymce udział wzięło ok. 350 strażaków w tym 29 pocztów sztandarowych straży pożarnych, a także: Sławomir Zawiślak Poseł na Sejm, st. bryg. Mirosław Michoński zastępca komendanta miejskiego PSP w Zamościu, Stanisław Grześko starosta zamojski, druh Kazimierz Mielnicki prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, dh Mariusz Branecki, dh Sławomir Bartnik, dh Piotr Koczułap v-ce prezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, burmistrzowie i wójtowie powiatu zamojskiego, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.

źródło: KM PSP Zamość

dsc 0064 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0052 09 26 32 680 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0116 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0067 1 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0076 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0040 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0086 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA] dsc 0021 Strażacy z Zamojszczyzny pielgrzymowali do Krasnobrodu [ZDJĘCIA]

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments